Güncel

Beykoz Paşamandıra Camii'nin temeli atıldı

Beykoz Paşamandıra Camii'nin temeli atıldı
05.08.2018 17:16
| | |
4349

Beykoz Paşamandıra Cami ve Kur'an Kursu'nun temeli atıldı.

Daha önce bulunan caminin kıblesinin yanlış olmasının fark edilmesi ve depreme dayanıksız olması sebebiyle Cami Derneği ve Beykoz Müftülüğünün aldığı karar, Beykoz Belediyesi'nin desteğiyle yeniden yapılıyor.

Beykoz'un Paşamandıra Köyü'nde yapılacak olan caminin temel atma töreni Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcıları, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Meclis Üyesi Bayram Çevik ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Beykoz Belediyesi tarafından Paşamandıra köyünde yapılacak caminin temel atma töreni Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende ilk harç Beykoz Müftüsü Ali Efe'nin dualarıyla atıldı. Ardından cami temelinde kurban kesildi.

“Camilerimiz dolup taşmalıdır”

Törende katılımcılara hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Camileri yaptıktan sonra sahipsiz bırakmamak gerekiyor. Caminin bir köşesinde Allah sesi yükseldiğinde öbür köşesinde başka bir ses yükselmelidir. Camilerimiz çocuklarımızla, beyefendilerimizle, hanımefendilerimizle dolup taşmalıdır. Camilerin sahibi Allahtır. Allah gönüllerinizi ve gönüllerimizi düzeltsin. Birbirine iyi bakan, iyi davranan ve sevgi tohumlarını eken insanlardan eylesin. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Temel atma töreninin ardından Beykoz Belediyesi vatandaşlara etli pilav, tatlı ve ayran ikram etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Paşamandıra, Cami, Temel Atma, Kuran Kursu, Ali Efe, Bayram Çevik, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"