Beykoz Paşabahçespor camiası değişim istemedi

  • 0
  • 6375
Beykoz Paşabahçespor camiası değişim istemedi
Beykoz Paşabahçespor camiası değişim istemedi
Beykoz Paşabahçespor camiası değişim istemedi
Beykoz Paşabahçespor camiası değişim istemedi
Beykoz Paşabahçespor camiası değişim istemedi

Beykoz’un köklü camialarından olan Paşabahçe Spor Kulübünde gerçekleşen kongrede Coşkun Okur güven tazeleyerek bir kez daha Kulüp Başkanı seçildi.

Yoğun ilgi gösterilen kongrede Başkan Coşkun Okur 152 delegenin desteğini alırken, Hüseyin Ozansoy ise 22 oy aldı.

Kongre sonrası Hüseyin Ozansoy, rakibi Coşkun Okur’u tebrik ederken, Ozansoy’un bu davranışı delegelerden takdir aldı.

Kongrede ilk konuşan Hüseyin Ozansoy, Paşabahçe camiasından ebediyete göçen isimlere rahmet dileyerek, kongrenin centilmenlik anlayışı içinde gerçekleşmesini arzu ettiğini dile getirdi.

Ozansoy, “Kazanan kimi olursa olsun asıl kazanan, Paşabahçemiz olsun. Bizim amacımız da kulübümüze en iyi hizmeti verebilmek. Bu süreçte yanımızda olan, desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi iletmek isterim" diye konuştu.

Başkan Okur çok dertliydi

Konuşmasında kendisini tanımayanlar olabileceğini ifade ederek, geçmişteki sportif çalışmalarından söz eden Kulüp Başkanı Coşkun Okur,  20 yıldır kulüpte değişik görevler üstlenmiş biri olduğunu, 1996 yılından beri futbolculuk kariyeri, takım kaptanlığı, ardından 2006 yılından itibaren ise idari kısımda önce genel kaptan ardından 2014 yılından itibaren de Kulüp Başkanı olarak görev yaptığını belirtti.

“Göreve ilk gediğimizde arkadaşlarımız ile bir hayal çizdik, TFF 3. Ligini hedef olarak belirledik ki yeni bir yer, yeni bir ufuk açalım istedik. İlk senemizde Bölgesel Amatör Lige çıkma başarısı gösterdik. Maalesef büyük bir özveri ve fedakarlıklar ile görev yapmamıza karşın nefesimiz, gücümüz yetmedi, son 3 haftaya kadar ve küme düştük.” diye konuşan okur şöyle devam etti:

“Lale devri yaşamadık”

Benzetmek gerekirse biz Osmanlı Devletinin Lale Devrini yaşamadık, aksine bir Fetret Döneminde göreve geldik. Futbolculuk döneminde Şişe-Cam'den gelen destek artık yoktu, ilk Kongre döneminde büyük sıkıntılar yaşanmaktaydı.

“Sağda solda konuşanlar hiçbir şey bilmiyor”

O günlerde yaşadıklarımızı kimse dile getirmedi, sağda solda sosyal medyada konuşanlar, yazanlar hiçbir şey bilmiyor. Üzerimizde büyük baskılar vardı, çok bedeller ödedik. Hatta aldığımız dönemde fiili olarak kulübün yaşamına son verme riski bile vardı. O dönem 83 bin liralık elektrik faturasını önümüzde bulduk, 15 gün içinde ödememiz yazısı gelmişti. O günlerde ismini anacağım iki ağabeyimiz Ahmet Zeki Güneş ile Adem Çalışkan'ın  katkılarını hiçbir zaman unutamayız, ciddi anlamda emekleri oldu.

Uğur Sakaloğlu ve Yücel Çelikbilek

Rahmetli Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek'e bir tribün yaptırttık, sahamız suni çim zemine kavuştu. Bu konuda da Rahmetli Uğur Sakaloğlu'nun bulduğu 360 bin liralık kaynağı da söylemek isterim. 6 dönemlik Başkanlığımın ilk bölümünde Bölgesel Amatör Ligleri gördük, son iki seneye bakıldığında A Takım düzeyinde bir başarı maalesef elde edemedik. Ama bu kadar geliri olan bir kulübümüz var... Nerede bu paralar, nereye harcanıyor diye çok konuşuldu. Ama kimse bize işin giderler kısmını sormuyor. A Takım dışında 8 ayrı yaş kategorisinde girilen ligleri malzeme kısmını, ulaşım gider kısmını kimse sormuyor. Sadece malzeme giderimiz 205 bin lira tutmakta, buna karşın 220 bin lira kira gelirimiz bulunmakta. A Takım için yapılan harcamaları buraya koymuyorum bile... Genel manada yıllık 440 bin liralık bir gider söz konusu.

“Konuşanlar öncelikle aidatlarını yatırsınlar”

20 yıllık Paşabahçe Spor Kulübü bünyesinde olan biri olarak diyorum ki camiamızın büyüklerinin gelip halimizi hatırımızı sorduğunu, sıkıntılarımızın varlığından haberdar olmalarını, bizle dertleşmelerini, yol ve öneri sunmalarını bizlerde beklerdik. Eğer ki biz büyük bir aile isek bu kulübün başkanlık makamında olan biri olarak bende bunları beklerdim, görmek isterdim. Sosyal Medyada Hüseyin Ozansoy Abimizin kazanması durumunda Şampiyonluğa oynayacak kadro kuracağım, kulüp binamızı yeniden yapacağım diye söz verenler öncelikle gelip aidatlarını yatırmalı. Kulüp binası ile ilgili projeyi ortaya koysunlar yüzde ellisini biz vermeye hazırız. 

Genel Kurul sonrasında yeniden Başkanlığa seçilen Coşkun Okur'un listesinde şu isimler yer aldı.

Başkan: Coşkun Okur

Yönetim Kurulu Asil: Mehmet Necmi İlci,

Yılmaz Güzeci,

Metin Bilgi,

Mehmet Öztürk,

Mustafa Erdoğan,

Murat Gökhan Ofluoğlu,

Bülent Öztürk,

Ercan Emanet

Denetim Kurulu Asil : Erdal Çalışkan, Rıza Bilge, Adem Çalışkan

Disiplin Kurulu Asil : İsmail Ofluoğlu, Savaş Ertünç, Ali Bilir

İASKF Delege Asil : Salim Kaşkır, İbrahim Ferit Aksun, İdris Kurt

Spor Servisi

 

Beykoz sahili Su Sporları Festivali ile şenlendi
Önceki Beykoz sahili Su Sporları Festivali ile şenlendi
Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Sonraki Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü