Beykoz Paşabahçe Pazarında hareketlilik

  • Güncelleme: 13.04.2020 14:33
  • Okunma: 32055 kez
  • Yorum: 3
Türkiye genelinde uygulanan iki günlük sokağa çıkma yasağına büyük oranda uyan Beykoz halkı, yasağın bitmesiyle birlikte halk pazarlarında ihtiyaç temini yaptı.
Beykoz Paşabahçe Pazarında hareketlilik

Hafta sonu uygulanan iki günlük sokağa çıkma yasağının ardından, Pazartesi ve Perşembe günleri olmak üzere iki gün kurulan Paşabahçe pazarında kısmi yoğunluk dikkati çekti.

Pazarcı esnafı ise Koronvirüs salgını kapsamında alınan tedbirlere yönelik, kalabalığın önceki günlere oranla yok denilecek kadar az olduğunu kaydetti.

Zaman zaman kalabalığının görüldüğü Paşabahçe pazarında vatandaşlar sebze, meyve ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak üzere alış veriş yaptı.

Fiyatların bir önceki haftaya oranla bir kademe daha yüksek olduğu görülen pazarda kalabalığı gören pazarcı esnafı sosyal mesafeyi koruma konusunda vatandaşları sık sık uyarmak zorunda kalırken, vatandaşların büyük oranın Kovid-19 salgınında korunmak için maske taktığı görüldü.

Öte yandan Paşabahçe Pazarında, yine Kovid19 salgınına yönelik tedbir amaçlı tezgahların geniş aralıklarla kurulması göze çarparken, pazarın giriş ve çıkış bölümlerinde Beykoz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nün kontrol noktası kurduğu ayrıntılar arasında yer aldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

Güngör (1 yıl önce)

Pazarı kuraken çoğu pazarcı eldiven ve maske takmadilar daha sonra çene altı model olarak maskeler takıldı mesafe kuralına asla uyulması bu gidişler bu virüs ten kurtulamayiz

Ali Sinan (1 yıl önce)

Pazartesi sabahı erkenden gitmek gibi bir gaflette bulunduk. Tek bir göbek salata 7 liraydı. 4 liraya bir kıvırcık alabildik. Meyve alamadık bile. Korkunç pahalı idi. Dönüşte marketten aldık. Bir daha da gitmem...

Kenan (1 yıl önce)

Pazarlar pahali onlemler iyi ama gariban ne yiyecek parktaki çiçeklerimi! Evdekal dedinizde insanlar pazara cikiyor ya cikamayanlar! Salgin yuzunden isten cikarilanlar ne yapsin sayin baskan parklara ara verde garibani dolas biraz .

Yorum Yaz