Toplum

Beykoz Paşabahçe’de iftar sofraları doldu taştı

Beykoz Paşabahçe’de iftar sofraları doldu taştı
23.05.2018 22:17
| | |
9601

Foto galeri Video galeri

Beykoz Paşabahçe’de kurulan sokak iftarındaki canlı yayında konuşan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “biz Beykoz’da kardeşliği hâkim kıldık” dedi.

Beykoz Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca 250 bin Beykozluyu aynı sofrada buluşturmayı hedeflediği sokak iftarı bu akşam Paşabahçe’de kuruldu.

Beş bin kişi üzerinden yapılan organizasyona, yaklaşık 7 bin dolayında vatandaş katıldı. İhtiyarı, genci, yaşlısı, çoluk çocuk binlerce Paşabahçeli iftar sofrasında bir araya geldi. Servis elemanlarının dağıtım konusunda oldukça zorlandığı iftar yemeğinde, yemek konusunda yaşanmayan yetersizlik sandalye konusunda yaşandı.

Paşabahçe Merkez Camii önünde başlayan iftar sofrası, sahile doğru uzandı. Birlik beraberlik ve kardeşliğin sergilendiği iftar yemeğine, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Meclis üyesi Sinan Çıtlak, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, AK Parti Beykoz İlçe Yöneticileri Cemile Sucuoğlu ve Mesut Deniz katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar yemeği esnasında canlı yayın yapan TV kanallarına açıklamalarda bulunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ramazan ayının Beykoz’da güzel bir atmosferde yaşandığını, sokak iftarlarına her akşam binlerce vatandaşın katıldığını ve bu sofralarda dostluk samimiyet ve muhabbet olduğunu söyledi.

“Halkımı aynı sofrada buluşturmak istiyorum”

Başkan Çelikbilek, “Ramazan ayı süresince 250 bin Beykozlu hemşerimi aynı sofrada buluşturmak istiyorum. Ramazan ayı İslam Dünyası'nın, birlik beraberlik ve birbirlerini tanıma dönemidir. İslam'ın insanlığa verdiği değer bu ayda ortaya çıkar ve vatandaşlarımız bu anlayışla birbiriyle kucaklaşır. Bizde Beykoz Belediyesi olarak halkımızın bu manevi atmosferden olabildiğince yararlanmasını sağlamak ve dinimizin şuuruna yakışır şekilde kurmuş olduğumuz iftar sofralarıyla faydalı olmak istiyoruz.” dedi.

İftar sofralarının ihtiyaçtan doğmadığını, dinimizin bize emrettiği kardeşlik ve dayanışma hukukundan doğduğunu söyleyen Başkan Çelikbilek, “biz Müslümanlar kardeşiz ve içinde bulunduğumuz şu süreçte gerçekten birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Bizler iftar sofraları ile Beykoz’da kardeşliği hakim kıldığımızı düşünüyor ve iftar sofralarımızı onurlandıran vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Okunan akşam ezanı ile birlikte Beykoz Belediye başkanı Yücel Çelikbilek’te, vatandaşlarla beraber iftar açtı. Yemek sonrası yapılan duanın ardından akşam namazı için alandan ayrılan Çelikbilek, iftar yapan vatandaşların masalarına giderek kısa süreli sohbet etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Paşabahçe, İftar, Yücel Çelikbilek

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"