Makaleler

Beykoz, Paşa el ele BAL’a

01.02.2017 16:46
| | |
3843

İstanbul Süper Amatör Lig'de yaklaşık 5 ay süren zorlu normal sezon süreci sona erdi. 10 grupta toplam 20 takım play off vizesi aldı.

Takımlar yağmur demeden, kar demeden, sıcak demeden,soğuk demeden  son derece zor mücadeleler ortaya koydular.

Bunun neticesinde verdikleri emeğin karşılığında  ilk bölümde istediklerini aldılar.
Bazı takımlar son dakikada gülerken, bazı takımlarda son anda play off biletini elinden kaçırdılar.

Şampiyon Paşabahçespor'un ardından son haftaya iddiası devam eden üç Beykoz ekibinden sadece bir tanesi(Beykoz 1908) grubunu şampiyon olarak tamamlayıp play off bileti alırken(İstanbul Mesudiyespor ve Soğuksuspor) büyük bir fırsatı kaçırmış oldular.
Özellikle İstanbul Mesudiyespor rakiplerinin birbirleriyle oynadığı ve berabere kalmaları halinde play off bileti alacağı maçın, son dakikada gelen golle 2-1 bitmesiyle  büyük bir üzüntü yaşadı.

Soğuksuspor ise kazanması gereken maçı maalesef kazanamayınca sezonu erken kapatmış oldu.

Bölgesel Amatör Lige yükselme yolunda Beykoz ilçesinin artık iki umudu kaldı. Beykoz ilçesinin iki güzide kulübü  Beykoz 1908 ve Paşabahçespor Bölgesel Amatör Lig yolunda ilk bölümü belki de kendilerinden beklenmeyecek derecede başarıyla bitirdiler.
Türk futbolunun en önemli markalarından biri olan ama yıllardır yapılan hatalarla ve yaşanan şanssızlıklarla Süper Amatör Lige kadar düşen Beykoz 1908 sezon başında tamamen değişen kadrosuyla adeta bir kapalı kutu gibiydi.

Kadroda geçen yıldan bir tane oyuncu kalmamış camianın ve taraftarın tanımadığı  oyuncular transfer edilerek genç takım takviyeli bir kadroyla yola çıkılmıştı. Buna birde 4.haftada teknik direktörün istifası eklenmiş sezona yardımcı hoca olarak başlayan Dinçay Atmaca takımın başına getirilmişti.

Kimse ne olacağını bilmiyordu. Başta Dinçay hoca olmak üzere tüm oyuncular karakterlerini ortaya koyarak büyük bir özveriyle asırlık camiaya grubu lider bitirerek 9 yıl aradan sonra ilk şampiyonluğu yaşattılar.

Sonrasında  taraftarın asla istemediği ve beklemediği bir gelişme oldu. Dinçay Atmaca görevinden ayrıldı. Yerine profesyonel lig hocalık kariyeri de bulunan Mehmet Hasan Al getirildi. Bunun yanında da bir çok oyuncu kadroya katıldı.
Bundan sonra ne olabilir  diye sorarsanız Beykoz 1908 takımı gruplardaki enerjisini,bir arada olma kararlılığını ve karakterini ortaya koyarsa,bence İstanbul'un en iyisi olan büyük ve coşkulu taraftarıyla play off grubunu da başarıyla bitirerek Bölgesel Amatör Lige çıkabilir. Dinçay Atmaca hoca'yı çok seven ve neredeyse bir hocadan ziyade onu abileri gibi gören futbolcular onun yokluğunu ararsa ve eski ortamı bulamazsa takımımızın işi zor.
Ben takımımıza bol şanslar diliyorum. Her şey gönüllerince olsun.
Diğer takımımız Paşabahçespor'da çok sıkıntılı bir süreçten başarıyla çıkarak bu noktaya geldi.

Sezona Bölgesel Amatör Ligden düşerek başlayan takım neredeyse tüm oyuncularını kaybederek yeni bir maceraya yelken açtı.

Gelenler,gidenler dolayısıyla sıkıntı uzun sürdü.

Diğer gruplara nispeten iyi bir kura çeken Paşabahçespor oyuncuların kısa sürede birbiriyle kaynaşmasıyla büyük bir çıkış yakalayarak gruptan çıkmayı başardı.

Metin hocanın sezonun ortalarında istifa etmesiyle göreve gelen Çetin Nalbantoğlu hoca yönetimindeki Paşabahçespor arkasına bakmadan rahat bir şekilde gruptan çıkmayı başardı.
Bundan sonra ne olabilir diye sorarsanız bu moral, motivasyon ve arka arkaya yapılan kaliteli transferlerle Paşabahçespor bu grubun en büyük favorilerinden birisidir.

Taraftarınında vereceği destekle Paşabahçespor takımının yeniden Bölgesel Amatör Lige yükselmesini bekliyorum.

Takımımıza bol şanslar diliyorum. Her şey gönüllerince olsun.
Son olarak iki takımımız için söyleyeceğim. Beykoz, Paşa el ele BAL’a… 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Kulübü, 1908 AŞ, Paşabahçespor

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"