Yaşam

Beykoz Öztürk ve Şen Ailelerinin düğününü konuşuyor

Beykoz Öztürk ve Şen Ailelerinin düğününü konuşuyor
21.07.2015 10:36
| | |
48919

Foto galeri Video galeri

Dost Beykoz Yazarı Raif Öztürk'ün oğlu ve Özemek Spor Mağazalarının sahibi Ahmet Öztürk, Çavuşbaşı Erbap Kasrı'nda yapılan muhteşem düğünle dünya evine girdi.

Çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı düğün töreniyle Gülçin Şen ile hayatını birleştiren Ahmet Öztürk'ün fanatik bir Fenerbahçe taraftarı olmasının düğün törenine yansıması ise farklı bir ayrıntı oldu.

Çiftler düğün tarihi olarak 19.07 tarihini seçmiş olmasıyla Fenerbahçe'nin kuruluş yılına işaret ederken, Fenerbahçeli futbolcuların düğüne yönelik duygu ve düşüncelerini dile getirerek çiftleri tebrik ettiği sinevizyon gösterisi konukların ilgisini çekti.

Kavacık Yıldırım Bayezid Camii İmam Hatibi Muhammed Polat’ın Kur’ân-ı Kerim  tilâvetiyle başlayan düğün töreninde çiftler, nikah kıyılmak üzere konukların huzuruna havai fişek gösterisi eşliğinde çıktı.

Kur'anKerim tilavetinin ardından nikah merasimine geçildi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in kıymış olduğu nikahta Ahmet Öztürk ve Gülçin Şen çiftinin nikah şahitliklerini;  Hollanda Rotterdam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, İstanbul İlim ve Kültür Vakfı İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faris Kaya, iş adamı Mustafa Umar, İbrahim Soysal ve Fikri Şen üstlendi...

Oldukça heyecanlı bir şekilde evlendiklerini "evet" kelimesiyle teyit eden çiftlere yönelik duygu ve düşüncelerini dile getiren Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi olarak yeni evlenecek çiftere aile hukuku ile ilgili bir kaç saatten oluşan bir seminer verdiklerini kaydetti.

"Gülçin evde rahat edeceksin"

Her nikahta espri yapmaktan geri durmayan Başkan Çelikbilek, bu kez de damat Ahmet Öztürk'ün "evet" ifadesini biraz sakın söylemesi karşısında, "Gülçin Ahmet'ın sesi pek çıkmadı, bu demek oluyor ki evde de sesi çıkmayacak sende rahat edeceksin inşallah" dedi.

Nikah şahitleri de gördüklerini teyit ettikten sonra çiftler nikah defterine imza atarak objektiflere poz verdi... Nikah akdinin sonrasında ise evlilik müessesine yönelik duygu ve düşüncelerini ifade eden nikah şahitleri arasında ilk sözü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz aldı.

"Bu dünyada cennet, Allah'a ve ahrete iman üzerine kurulmalıdır"

Bediüzzaman Hazretleri'nin ifadesiyle, her bir insanın hanesinin onun bu dünyada ki hususi bir cenneti olduğunu söyleyen Prof. Akgündüz, "bu cennet Allah'a iman ve ahrete imana dayanılarak sadakat muhabbet ve hürmet üzerine kurulmalıdır. Aksi takdirde Kadıköy'de evlenirler, Karaköy'de boşanırlar. Bu ailenin temeli çürük olur" dedi.

Eğer kendisi nikah kıyacak insan olsaydı, nikah kıyacağı gençlere İslam aile hukukuyla ilgili bir kitap okuyup okumadıklarını soracağını ifade eden Prof. Akgündüz, "okumamışlarsa nikahlarını kıymazdım" dedi.

Bu anlayıştan yola çıkarak yeni çiftlere 40-50 sayfa olan İslam Aile hukukuyla ilgili hükümleri evliliklerinin ilk haftasında okumalarını tavsiye ettiğini kaydeden Akgündüz, Hazreti Muhammed (SAV)'ın şu ifadelerine yer verdi:

Bir hanımefendi hangi özellikleri sebebiyle nikah edilir?

'Bir hanımefendi dört özelliği sebebiyle nikah edilir. Birincisi soyu sopu, diğeri zenginliği, bir diğeri ise güzelliği, sonuncusu dindarlığı. Bir kısım hoca efendiler Resulullah'ın son ifadesini ele alarak, 'Siz dindarlığını esas alın ki, eliniz bol olsun buyuruyor.'  Ama bu demek değildir ki, sırf dindarlık... Hayır... O ki  Resulullah dört özelliği zikretmiş, dördününde çok önemi var... Ama illa bir tercih edilecekse, en önemlisi dindarlıktır.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Prof. Ahmet Akgündüz'ün gençlere yönelik İslam Aile Hukuku'na yönelik kitap okuma tavsiyelerinin yerinde bir öneri olduğunu ve Beykoz Belediyesi olarak her yeni çifte kıyılan nikahları sonrası böyle bir kitap hediye ettiklerini dile getirdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek evlilik cüzdanının çok önemli bir evrak olduğunu belirterek, her nikahta yaptığı gibi evlilik cüzdanını eşine hediye etmek üzere damat Ahmet Öztürk'e verdi. Öztürk ise aldığı cüzdanı eşine hediye etti.

Nikah akdinin son aşamasında ise Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş'ın yeni çiftler için mutluluk, huzur ve saadet dileyen duası vardı.

Dua sonrası Gülçin ve Ahmet Öztürk çifti aileleri ile birlikte objektiflere poz verdi. O esnada Gülçin Öztürk'ün annesi Nihal Şen'in kızının gözlerinin içine sevgiyle bakması da objektiflere yansıdı. Çiftler daha sonra ise 5 dakikalık dansın ardından yine havai fişekler altında pasta keserek birbirlerine ikram ettiler.

Bir torundan Fenerbahçe Marşı, diğerlerinden Semah

Düğünün başlangıcındaki gelinle damatın sahneye gelişi sırasında davetlilerin çocuklarından oluşan bir grup çiftlerin başına kırmızı gül atarken, sarı lacivert balonlar gökyüzüne bırakılmış, o sırada ise düğünün organizasyonunu yapan Raif Öztürk'ün kızı Tuba Yüceege'nin 8 yaşındaki çocuğu Derinsu Yücege sahnede klavye ile Fenerbahçe Marşı'nı çalmıştı... 

Düğünün son bölümünde ise bu kez sahneye oğlunu evlendirmenin mutluluğu yüzüne yansıyan Dost Beykoz Yazarı Raif Öztürk'ün Yusuf ile Talha isimli diğer torunları çıktı. Yusuf ile Talha takı töreni sırasındaki bekleme esnasında konuklara semah gösterisi yaptı.

Gülçin ve Ahmet Öztürk çiftinin düğünlerinde Beykoz'un sevilen seslerinden Erol Aydoğan'da sahne aldı. Çeşitli ilahiler seslendiren Erol Aydoğan konuklardan yakın ilgi gördü.

Kudret Nihal ve İbrahim Şen çiftinin kızları Gülçin ile İnci ve Raif Öztürk'ün oğulları Ahmet Öztürk'ün en mutlu günlerinde onları yalnız bırakmayan isimlerden bazıları ise şunlar oldu:

Mehmet Nuri Güleç

İhsan Kasım Salihi.

Hukuk Profesörü ve Hollanda Rotterdam üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz.

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faris Kaya.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş.

Umar Makine Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Umar.

Prestij AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Öztürk.

İşadamı H. Ahmet Zaim.

Devran Motor Yatakları Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tetikli.

Set Makine Sanayi Genel Müdürü Sıtkı Bağdatlı.

Hat Makine Sanayi Sahibi Turan Yıldız.

Bursa Cantoy Koll. Şti. Sahibi Şair Yazar Eyüp Otman

Nesil Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı H. İlyas Karademir.

Nesil Şirketler Gurubu Eski Genel Müdürü Haluk İmamoğlu.

Prof. Dr. Aynura Düzgüner ve eşi Dr. Ahmet Düzgüner.

Üsküdar Hosbital Başhekimi Dr. Enver Said Çeleğen.

Üsküdar Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mücahit Çeleğen.

Doç. Dr. Muzaffer Akçay.

Kültür Otomativ Genel Müdürü Seracettin ÖZBEY.

Siyami Ersek Hastanesi Eski Başhekimi Dr. Mehmet Kaan.

Av. Orhan Gülgün

Risale-i Nur Hafızı Ragıp Öncel.

Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür.

Türkiye Gazetesi yazarı ve Divanyolu Dergisi Sahibi Muammer Erkul.

Kur’ân Tefsir âlimi H. Kenan Demirtaş.

Teknik Vinç Sanayi Sahibi Mehmet Dilmaç.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Gazetesi, Raif Öztürk, Ahmet Öztürk, Gülçin Şen, Gülçin öztürk, Düğün, Nikah, Dost Beykoz Yazarı

reklam
3 Yorum
EYÜP OTMAN25.07.2015 14:33:33

Çok değerli arkadaşım Raif Öztürk ve Kıymetli Eşlerini tebrik ediyor ve evlâtlarının bu mutlu günü sağlık ve sihhat içinde görmeleri ve mutluluklarını paylaşmaları bizleri mesrûr etmiştir, bir kez daha Rabbim evlatlarına ve kendilerine mutluluklar vermesini dua ve niyaz ediyorum. Evlâtları ve Çok kıymetli yeğenim Ahmet kardeşimi ve sevgili eşi Gülçin hanımı tebrik ediyorum, biribirlerinin kusurlarına müsamaha ve muhabbetle bakmalarını hüsn-ü zân etmelerini tavsiye ediyor ve bir ömür boyu mutluluklar diliyorum...

Selim Alnıaçık22.07.2015 13:13:35

Öncelikle hayırlı olsun; Allah iki cihan saadeti nasip etsin diyorum. Sonra da bu mutlu tabloyu bozmadan küçük bir hatırlatma yapayım. İslam her yerde ve her şeyde "belirgin ve belirleyici" olmalıdır. Tabii iddiamız ve aidiyetimiz varsa -ki var- O halde bu tablo içinde "dans" anlamsız olmuş. En hafifinden naif kaçmış. Doğrusu "asrın idrakine İslam'ı söyletmek" zor mesele bazen kantarın topuzu da kaçabiliyor. Ama asıl kafa yorulması gereken alan burası. Yoksa sekulerizm alır götürür adamı. Ya da Nasreddin Hoca'nın kuşuna çevirir insanı. Deve desen deve değil,kuş desen kuş değil... Umarım maksadımın kimsenin mutluluğunu bozmak olmadığını belirtmeme gerek kalmamıştır. Tekrar hayırlı olsun...

A.Raif Öztürk21.07.2015 17:25:31

Bu mutlu günümüzde, uzaktan-yakından teşrif eden tüm hocalarıma, dost, ağabey, kardeş, akraba ve arkadaşlarıma şükranlarımı arz ediyorum. Nikâhı en güzel temenni ve esprileriyle kıyan Beykoz Belediye Başkanımız Sn. Yücel Çelikbilek'e ve merasiminde emeği geçenlere minnettarlıklarımızı arz ediyoruz. Kur'ân Tilavetini icra eden H.Muhammed Polat hocama ve özellikle merasimimizi dualarıyla perçinleyen Beykoz Müftümüz H.Hüseyin Demirtaş hocamıza da şükranlarımı arz ediyorum. Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Sn. Kader GÜR beyefendiye ve bu haberin hazırlanmasında emeği geçen çalışanlarına da teşekkürler ediyorum. Yeni evlenen Kızımız ve Oğlumuza da Yüce Rabbimizden SÂDET-İ DÂREYN ve HAYIRLI ve SAĞLIKLI NESİLLER niyaz ediyorum...

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"