Beykoz özlediği güzel günleri görecek inşallah…

  • Güncelleme: 19.05.2017 18:36
  • Okunma: 9345 kez
  • Yorum: 0
Avrasya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız, Göksu’daki işyerinde müşteri ve dostlarıyla bir araya geldi.
Beykoz özlediği güzel günleri görecek inşallah…

Gün boyu devam eden davete yaklaşık 100 dolayında vatandaş katılırken, dostlarına pilav, kavurma ve tatlı ikram eden Mikail Akyıldız, Cuma namazı sonrası şehitler için Kuran-ı Kerim okutarak dua ettirdi. Beykoz’da çok sayıda tanıdık simanın katıldığı davette Dost Beykoz’a açıklamalarda bulunan Başkan Akyıldız, yaz mevsiminin başlaması nedeniyle dost ve müşterileriyle bir araya gelmek istediklerini ifade ederek, “işlerimizin bereketli olması ve birlik beraberliğimizi daim kılmak ve dostlarımızın duasını almak için böyle bir organizasyon yaptık” dedi.

“Avrasya İnşaat Yapı Malzemeleri şirketi olarak böyle bir organizasyon yaptık… 1192 yılında beri Beykoz’da inşaat sektöründe hizmet veriyoruz. Babamızın temellerini attığı bir şirketi bizler yürütmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuşan Mikail Akyıldız, “temelden çatıya, boyadan seramike, musluktan, elektrik malzemesi ve keresteye inşaat sektörüne ürün tedarik ediyoruz… Kırk personel istihdam ediyoruz.” dedi.

Beykoz’da inşat yapmakta, tedarikçi olmakta zor!...

“Biz 1500 kişilik bir organizasyon yaptık. Şu anada bütün iş camiası ve müşterilerimiz davetimize icabet ediyor. Belediye Başkanımızı da davet ettik. Onlarda gelecekler inşallah… Ticaret lisesinden mezun arkadaşlarımız burada… Derneklerden, başkan ve yönetici arkadaşlarımız burada…” ifadelerine yer veren Mikail Akyıldız, “Beykoz’da inşaat sektörü maalesef zayıf… O nedenle biz % 60 oranında dışarıyla çalışıyoruz. Beykoz hem inşaat yapan için hem de sektör tedarikçisi olarak zor bir bölge. Beykoz’da imar sorunun çözülmemiş olması, öngörünüm ve SİT alanları bizi ciddi anlamda dar bir alana sıkıştırmış durumda… Bu durum karşısında haliyle yüzde 60 dışarıya çalışmak zorunda kalıyoruz… İnşallah Beykoz beklediğimiz, özlediğimiz o güzel günleri görür… Tabi ne zaman olacağını bilmiyoruz.” cümlelerini kullandı.

Mikail Akyıldız, inşaatçılar olarak böyle bir beklenti içinde olmalarına rağmen konunun çözümü için her hangi bir girişim de bulunmadıklarını fakat Beykoz Dernekleri Birliği olarak bu konuya bir el atma çalışmaları içinde olduklarını belirtti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz