Yaşam

Beykoz, Özgecan Aslan için ayaklanıyor

Beykoz, Özgecan Aslan için ayaklanıyor
2015.02.16 00:00
| | |
6547

Dost Beykoz'un ilk günden bu yana ısrarla hakkında özel haber yaptığı Özgecan Aslan ile ilgili Beykoz'un siyasi partileri de sessiz kalamadı.

AK Parti ve BBP'li kadınların Paşabahçe'de kurdukları masalar, üzerlerinde duran boş kâğıtlar dolduruldukça daha bir anlam kazandı. Beykoz Paşabahçe Meydanı'nda AK Parti'nin masasında vatandaşlar Özgecan ile ilgili 'hissettiklerini' kâğıda dökerken, BBP'nin masasında ise 'Çocuk istismarı ve tecavüz suçlarına idam geri gelsin' kampanyası imzalandı. Her iki masaya da ilgi büyük oldu. Kadın, erkek, genç, yaşlı demeden tüm Beykozlular, Özgecan Aslan'ın yaşadığı acıya ortak olmaya çalıştı. Öte yandan AK Parti'nin masasında duran deftere yazılanların, Özgecan Aslan'ın kederli annesi Songül Aslan'a teslim edileceği öğrenildi. BBP masasında ise sayısı şimdiden 2 bini aşan imza, TBMM'ye ulaştırılacak.

Siyasi partiler harekete geçti

Ayrıca CHP Kadın Kolları 16 Şubat 2015 günü (bu akşam) saat 20.30’da Beykoz Belediye Meydanı’nda ‘sessiz eylem’ gerçekleştirecek ve AK Parti Kadın Kolları 17 Şubat 2015 günü (yarın) saat 15.00'te Beykoz Meydanı'nda "Özgecan'a yapılan bize yapılmıştır!" sloganıyla etkinliğini devam ettirecek.

‘1000 kilometrelik yolu duygularla kısaltmak…’

Beykoz ile Tarsus arası yaklaşık olarak 1000 kilometre... Araçla gidildiğinde 912 küsur kilometre uzunluğu 9 saat 19 dakikada kat edebiliyorsunuz. Araçla yaklaşık 10 saat süren yol, uçağa bindiğinizde yalnızca 1 saat sürebiliyor. Peki duygular? Hissettiklerimiz? Özgecan Aslan'ın yaşadığı korkunç ölümün çığlığı ne kadar zamanda Tarsus'tan Beykoz'a ulaşıyor? Bu soruya "Saniyeler..." demek bile fazla belki de... Bir 'an' uzunluğunda olabilir, bu acı için kurulacak empatinin süresi...

Beykoz'un gururu Dost Beykoz, tam 3 gündür Özgecan Aslan'ın haberlerini veriyor... Toplumda, Müftülükten STK'lara ve hatta Belediye'ye kadar pek çok mecrada sorular soran, yorumlar dinleyen Dost Beykoz, bunları ilçe halkına ulaştırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyor. Tüm Türkiye'de Özgecan Aslan'ın acısı paylaşılırken, Dost Beykoz da sayfalarını bu acıyı paylaşmaya açıyor. Kuşkusuz, bu duruma siyasi partiler de 'kayıtsız' kalmıyor. Dün gerçekleştirilen BBP tanışma toplantısında ağızdan çıkan ilk cümleler Özgecan'ın ve ailesinin acısını paylaşmaya yönelikken, bugün yine AK Parti ve BBP'nin kadınları, soğuk havayı umursamadan vatandaşlarla bir araya geliyor, sessiz çığlığa ses vermeye çabalıyor. Yine bu akşam CHP Beykoz Kadın Kolları'nın Beykoz Belediyesi önünde gerçekleştireceği bir etkinlik olacak. CHP'li kadınlar, Beykozlu vatandaşlarla birlikte, sessiz bir şekilde eylem yapacak. 16 Şubat 2015 Pazartesi günü (bu akşam) saat 20.30'da Beykoz Belediyesi önünde CHP'li kadınlarla birlikte vatandaşlar, sessiz bir eyleme katılacak.

‘Beykoz olarak acınızı paylaşıyoruz Songül Anne!’

Yarın, başka partiler de olacak… Beykoz'un STK'ları çeşitli etkinliklerle, Beykoz'dan 1000 kilometre öteye başsağlığı gönderecekler. Etinden et kopan, canından can giden Songül Anne'ye "Biz Beykoz'dan sizin acınızı paylaşıyoruz" diyecekler. Beykoz'daki 250 bin kişi kenetlenecek ve tüm partileri, STK'ları vatandaşlarıyla el ele verecekler. Her görüşten, her yaştan, her inançtan insan, Özgecan Aslan için gözyaşı dökecek ve gelecekte başka Özgecanlar olmasın diye yürek yüreğe, bilek bileğe verecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Özgecan Aslan, İmza Kampanyası, Protesto

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"