Son Dakika

Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü kuruluyor

  • 0
  • 27284
Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü kuruluyor
Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü kuruluyor
Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü kuruluyor
Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü kuruluyor
Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü kuruluyor
Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü kuruluyor
Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü kuruluyor
Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü kuruluyor
Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü kuruluyor

Beykoz ilçesinde kuruluş aşamalarında son noktaya konmaya hazırlanan bir spor kulübümüz var…

"Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü" Bir süredir sessiz-sedasız çalışmaları yürüten kurucular kurulu son toplantısını kulübe ev sahipliği yapacak Gümüşsuyu Mahallesi’ndeki "Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi"nde gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu’nu oluşturan bazı isimlerin resmi başvuru için gereken son evrakları tanzim edip görüş alış-verişinde bulunduğu toplantıya Okul Müdürü Şevin Yelseli, Okul Müdür Yardımcı Ebru Kaya ve Güngör Bıdık, İASKF Genel Sekreter Yardımcısı ve Beykoz Kulüpler Birliği bir önceki dönem Başkanı Asım Özdemir, Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. M.Mehmet Yorulmazlar, Gümüşsuyu Spor Kulübü Başkanı Şeref Kurtuluş katıldılar.

Beykoz İlçesinin bu en özel okulu çeşitli sportif faaliyetlerin en aktif biçimde gerçekleştiği özelliği ile spor kulübü hüviyetine kavuştuktan sonra daha geniş bir yelpazede faaliyet alanlarını genişletme düşüncesinde. İASKF Genel Skr. Yrd. Asım Özdemir Konfederasyon olarak okul ile güzel bir ilişki içerisinde olduklarını söylerken, "Okulun sportif faaliyetleri bizlerin de dikkatini çekmekte idi. Daha sonra bunu bir spor kulübü bünyesinde devam ettirmenin öğrenciler için çok daha güzel ve anlamlı olacağı düşüncesi bizlerde belirdi. Okul Müdürümüz Şevin Yelseli Hanfendi de olaya sıcak bakınca resmi anlamda çalışmalara başladık. Yönetim Kurulu listemizi hazırladık, işin son kısmı, yani resmi başvuru kısmını birkaç gün içinde tamamlayacağız. Ben şahsen çok güzel bir proje olacağı fikrindeyim. İstinye'deki Orhan Saka Amatörler Evinin kapısı her zaman, her etkinliklerinde onlara sonuna kadar açık olacak. Başkanımız Ali Düşmez'de bizleri bu konuda teşvik etti." diye konuştu.

Beykoz İlçesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, kendi kurumları olarak okula ve kurulacak spor kulübüne her açıdan katkı sunacaklarının altını çizerken, "Ben bu kulübün ilk yönetim kurulunda üye olarak bulunmaktayım. Gerçeken de çok güzel şeylere imza ataılacağı kanaatini taşımaktayım" şeklinde konuştu.

Beykoz Özel Eğitim Mesleki  Eğitim Merkezi Müdürü Şevin Yelseli ise misyonlarının belli olduğunu söylerken, buna çok güzel katkılar sunabilecek bir spor kulübüne kavuşacak olmalarının kendisinde heyecan yaşattığını söylerken, "Bu özel çocukların sportif anlamda da değişik branşlarda kendilerini göstermeleri açısından son derece anlamlı bir yapılanma olacağını düşünüyorum. Değerli dostlarımız bizlere bu konuda teşvikçi oldu. Okulumuzun adını daha geniş kesimlere tanıtacağımıza inanıyorum" dedi.

Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü Yönetim Kurulu Listesinin son şeklini aldığı ve oldukça samimi bir ortama sahne olan toplantıda bir de sürpriz gerçekleşti. Okul öğrencilerinden Meliha Yılmaz kendisinin yaptığı pastaları konuklara ikram ederken teşekkürü fazlası ile almasını bildi. Okul bünyesinde kurulacak spor kulübü Masa Tenisi, Babminton, Futbol ve Atletizm gibi spor dallarında kendi gruplarını içeren müsabakalara katılacak.

Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor;

Başkan Şevil Yelseli, Güngör Bıdık, Serdar Batun, Elif Şener, Begüm Koca, Ebru Kaya, M.Mehmet Yorulmazlar, Şeref Kurtuluş, Serkan Öcalmaz, Asım Özdemir, Uğur Sakaloğlu, Mustafa Kaya.

Peki Beykoz İlçesinin bu en özel okulu olarak nitelendirdiğimiz merkezin vizyon ve misyonu ne dersiniz ? İşte bu konuda edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

VİZYON :

Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda özel gereksinimli (Zihinsel yetersizliği olan) bireyleri; Toplum içindeki rolleri gerçekleştirebilen (Sosyalleşerek toplumda kabul gören) öz bakım becerilerini yerine getirebilen başkalarıyla iyi ilişkiler kurabilen, işbirliği içinde çalışabilen çalışma hayatının ahlaki, mesleki ve sosyal kurallarını benimseyen, özgüven sahibi üretici ve mutlu bir birey olarak yaşama iş ve meslek alanlarına hazırlayan; Bununla beraber ailelerini ve çevreyi bu bireylere yaklaşımları konusunda bilgilendiren bir kurumdur. 

MİSYON :

Hayatı hep geriden takip etmek zorunda kalan engelli bireyleri yaşama biraz daha yaklaştırmak, onları hayatın içine katmak için Toplumun zihinsel engellilere takındığı olumsuz tavrı yıkmak için Çeşitli nedenlerle bir takım yetersizlikleri olan öğrencilerin bu yetersizliklerini giderip toplumla beraber yaşamalarına olanaklar sağlamak için Şuanda da var olan saygı, hoşgörü, işbirliği ve paylaşımların devamlılığı için, Öğrencileri bulunduğu seviyeden daha iyi seviyeye çıkarmak ve onları sosyal hayata hazır hale getirebilmek için, Öğrencilerin eğitim öğretim hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmaları bu hizmetin kontrolü için, Bize ülkesine ve tüm insanlığa yararlı, üretici Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı nesiller yetiştirmek için Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) olarak varız buradayız.

Spor Servisi

Giresunlu hanımların sabah keyfi
Önceki Giresunlu hanımların sabah keyfi
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz