Beykoz Otizm'e Kucak Açtı

  • 2014.09.13 00:00
  • Güncelleme: 04.11.2021 14:24
  • Okunma: 12096 kez
  • Yorum: 0
Çavuşbaşı'nda bulunan Boğaziçi Otizm Gençlik ve Spor Kulübü, öğrencileri için bir eğlence tertip etti.
Beykoz Otizm'e Kucak Açtı

Yavuz Selim Mahallesi Karadeniz Caddesi Numara 52'de bulunan Boğaziçi Otizm Gençlik ve Spor Kulübü, aileleriyle birlikte otistik öğrencilerine ev sahipliği yaparak, bir eğlence tertip etti. Okulun öğrencilerinden Börteçine Şevval Turan'ın 18. yaş gününüde kutlayan yöneticiler, aileler ile birlikte Gürkan Merttürk'ün şarkılarına eşlik ettiler.

Gülümseyen yüzlerin hâkim olduğu gecede sahne alan ve bir TV programında gerçekleştirilen yarışma sonrası kamuya açılan Gürkan Merttürk, birbirinden güzel pop şarkılarıyla misafirlere keyifli bir gece yaşattı.

Boğaziçi Otizm Gençlik ve Spor Kulübü, adından da anlaşılacağı gibi bir "spor merkezi". Burada otistik çocuklara spor eğitimi veriliyor. Yaklaşık 5 yıldır bu işin içinde olan yöneticiler ise Maltepe Dragos'ta geçen 4 yılın ardından, son 1 yıldır Çavuşbaşı'nda otistik çocuklarla bir araya geliyor. Sporu araç olarak kullanan eğiticiler, otistik çocukların kilo konusundaki problemlerini çözümlemenin peşi sıra ‘hiperaktif’ yönelimlerini de en aza indirebilmek için gayret gösteriyor.

Öte yandan Beykoz Çavuşbaşı'nda yer alan Boğaziçi Otizm Gençlik ve Spor Kulübü'nün etkinliklerine ve genel bilgilerine web sitelerinden kolayca ulaşabiliniyor.
 
 
Boğaziçi Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri ise şu şekilde sıralanıyor:
 
Sinan Akçay
Ayşe Berrin Bolat
Muhammet Metin
Sümeyra Işıkaltı
Adem Metin
Oğuz Şentürk
Gülşen Çetinkaya
Sevgi Gelmiş
Engin Nuri Bolat
Cansel Adlım
Muhammet Emin Can
 
Haber Merkezi