Kültür

Beykoz Onçeşmeler'in gölgesinde resim sergisi

Beykoz Onçeşmeler'in gölgesinde resim sergisi
31.05.2016 15:43
| | |
6371

Foto galeri

Beykoz Halk Eğitim Merkezi Öğretmenleri Meryem Başa ve Sibel Kumral, öğrencilerinin elinden çıkan eserleri Beykoz Meydanı'ndaki Onçeşmeler önünde sergiledi.

Sanata verdiği önemle İstanbul'un ilçeleri arasında adından sıkça söz ettirmeyi başaran Beykoz'da açılışların ardı arkası kesilmiyor.

Adeta bir 'fabrika' gibi üretime geçilen Beykoz'da, Halk Eğitim Merkezi; İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay'ın da katıldığı bir törenle yeni bir sergi açtı.

Beykoz Onçeşmeler önünde gerçekleştirilen kurdele kesim töreninde konuşan Kazım Bozbay, ilçede çok sayıda açılış olduğunu ve hepsine yetişmenin olanaksız hale geldiğini ifade ederek, "Eğer yetişemediğimiz olursa, hepsi hakkını helal etsin. Beykoz, özellikle son zamanlarda sanat konusunda çok fazla üretim yaptı ve ilçenin dört bir yanında bu üretilenlerin sergilenmesiyle de Beykozlular hepimizi gururlandırdı" dedi. Öte yandan bu güzel sergi açılışını yalnızca Dost Beykoz takip etti.

Beykoz Onçeşmeler önünde gerçekleştirilen resim sergisi açılışına Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, BEHEM Müdürü Mustafa Mamur, İlçe Milli Eğitim Şube Müdiresi Necla Çağlayan, Halk Eğitimin Kuaför Öğretmeni Aynur Aslan ve yine Halk Eğitimin Folklor Öğretmenleri Ersel Saltaş ve Hacer Koptagit katıldı.

'Meryem Başa ve Sibel Kumral'ın ressamları'

Halk Eğitim Merkezi'nin Resim Öğretmenleri Meryem Başa ve Sibel Kumral, açılışın ardından protokol üyelerine sergiyi gezdirdi. Necla Çağlayan'ın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ile resimleri yorumladığı günde sergiye, çevredeki vatandaşlar da ilgisiz kalmadı. Özellikle çevre esnaf başta olmak üzere dükkânlarda alış veriş yapan Beykozlular, Onçeşmeler önüne gelerek bir süre sergilenen resimlere baktı.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, resimleri yapan öğrencilerden bilgi alırken, bu sırada Öğretmenler Meryem Başa ve Sibel Kumral'ın hiç resim bilmeyen Beykozlulara bile resim yapmayı öğretebildiğini öğrendi. Resim konusunda pratik bilgilerle öğrencilerine yaklaşan Halk Eğitim Resim Öğretmenlerinin bu sırada vatandaşlarla ve öğrenme süreçleriyle de yakından ilgilendikleri anlaşıldı.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, Resim Sergisi, Halk Eğitim Müdürülüğü, Meryem Başa, Sibel Kumral

reklam
1 Yorum
Sibel kumral05.06.2016 00:16:36

Sevgili dostbeykoz sergimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı sizlere çok teşekkür ederiz.Sizlerin etkinliklerimize katılımınız ve sunumlarınız sayesinde bir nebzede olsa sesimizi duyurabiliyoruz.Davetlerimizi geri çevirmemeniz ve icabet etmeniz ayrıca bizleri çok mutlu ediyor.Tüm çalışanlarınıza sonsuz sevgiler,teşekkürler.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"