Beykoz, öğretmenine sahip çıkıyor

  • 23.11.2015 16:31
  • Güncelleme: 23.11.2015 16:35
  • Okunma: 9721 kez
  • Yorum: 0
Beykozlu İlgün Öğretmen için gerçekleştirilen kutlama ve saygı programı artık gelenekselleşti
Beykoz, öğretmenine sahip çıkıyorBeykozlu İlgün Öğretmen için gerçekleştirilen kutlama ve saygı programı artık gelenekselleşti

Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928'de Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliği'ni kabul etmesi sonrası her yıl kutlanan Öğretmenler Günü, yarın Beykoz'da da kutlanacak. Yenimahalle'de bulunan Mehmet Emin Pulatkonak İlkokulu'nda ise Öğretmenler Günü erken kutlandı. Okulun 4-G sınıfı öğrencileri, aileleriyle birlikte Öğretmenleri İlgün Can için sürpriz bir program düzenledi. Öğrencilerinin kendisine söylediği şarkılarla birlikte duygusal anlar yaşayan İlgün Öğretmen, öğrencilerine ve velilere çok teşekkür etti.

Beykoz'da Öğretmenler Günü kutlamaları erken başladı. Yarın sabah saatlerinde çelenk bırakma törenini takiben, Anadoluhisarı'ndaki Sabancı Öğretmen Evi'ne gelecek olan öğretmenler, burada protokolün de yer aldığı geniş katılımlı bir programa katılacaklar ve tebrikleri kabul edecekler. Yenimahalle'de bulunan Mehmet Emin Pulatkonak İlkokulu'nda ise kutlamalara bir gün önceden başlandı. Geçtiğimiz yıl da Öğretmen İlgün Can için program hazırlayan veliler, yine bir sürpriz program tertip ettiler. Evde yaptıkları el emeği yiyecekleri okula taşıyan veliler, öğrencileri de organize ederek güzel bir sunum gerçekleştirdiler. Öğretmenlerine söyledikleri şarkılarla duygu dolu anlar yaşatan öğrencilerin ardından veliler de İlgün Öğretmen'e aldıkları hediyeyi sundular. Öğrencilerin alkışları arasında sahneye gelen İlgün Öğretmen, ayrıca burada kendisi için hazırlanan yaşpastanın üzerindeki mumları üfledi ve veliler ise pastayı kendi elleriyle ikram etti.

‘Nilgün Öğretmen, hazırlanan program dolayısıyla çok mutlu oldu’

Mehmet Emin Pulatkonak İlkokulu 4-G Sınıf Öğretmeni İlgün Can ise öğrencilerine ve velilere çok teşekkür etti. Tıpkı velileri gibi kendisinin de öğretmenleri olarak öğrencilerinin geleceklerinin iyi bir yoldan ilerlemesini istediğini söyleyen İlgün Can, velilerle kucaklaşarak, bir süre onlarla sohbet etti.

Öte yandan 4-G Sınıf Öğretmeni İlgün Can için hazırlanan sürpriz programa şu velilerin emek verdiği öğrenildi:

Rasime Bozok

Selma Akyol

Gülseren Yılmaz

Yasemin Korkulu

Nazan Özenç

Nakifet Şirin

Kübra Yıldız

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz