Beykoz Nuri Ağabeyini gözyaşlarıyla uğurladı

  • 04.07.2017 15:40
  • Güncelleme: 04.07.2017 15:46
  • Okunma: 16069 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da yıllardır sosyal çalışmaların içinde olan ve oldukça geniş bir kesim tarafından sevilen Nuri Yeşilbaş ebediyete teslim edildi.
Beykoz Nuri Ağabeyini gözyaşlarıyla uğurladı

Uzun süredir yakalandığı hastalıkla mücadele eden ve 6 ay önce Beykoz Devlet Hastanesi'ne geçirdiği operasyon sonrası tedavisine devem edilen Dünya Aile Koruma Derneği Başkanı Nuri Yeşilbaş hayata veda etti.

Önceki gün hakkın rahmetine kavuşan Nuri Yeşilbaş, Beykoz Paşabahçe Merkez Camii'ndeki öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası ebediyete uğurlandı.

Nuri Yeşilbaş'ın cenaze namazına oldukça geniş bir halk kesimi katıldı. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan yardımcıları Yakup Özbek, Muharrem Kaşıtoğlu, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, İBB Meclis Üyesi Aydın Düzgün, Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Emin Yavuz, Engin Yıldız, İBB Danışmanı Adem Sefer, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, İBB Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Tahmaz gibi isimlerin katıldığı cenaze töreninde toplumun tüm kesimlerinden temsilciler yer aldı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katıcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek cami avlusuna gelişinde, naaşın başında bekleyen Nuri Yeşilbaş'ın oğlu ve diğer yakınlarının yanına giderek başsağlığı dileğinde bulundu. Başkan Çelikbilek, başsağlığı dileklerinin ardından yine merhum Yeşilbaş'ın naaşı başında Fatiha okudu.

Nuri Yeşilbaş'ın cenaze namazını da yine yakın dostlarından İsmail Hoca kıldırdı... Her cenazede, klasik olarak, her merhum veya merhume için "nasıl bilirdiniz" sorusunun sorulduğunu söyleyen imam, bu soru karşısında bazı cenazelerde sesin gür çıktığını bazılarında da cılız sesler çıktığını ifade ederek, "Nuri ağabeyimizin iyi bir insan olduğuna ben kefilim, sizlerinde tereddüt etmeden iyi insan olduğunu şahitlik edeceğine inanıyorum" dedi.

İmam, Nuri Yeşilbaş'a haklarını helal ettiğini söyleyen cemaatin şahitliğini de aldıktan sonra Yeşilbaş'ın ruhu için Fatiha okunmasını istedi. Cenaze namazı sırasında Yeşilbaş'ın ailesinden fenalık geçirenlerin olduğu görüldü.

Oldukça kalabalık bir topluluğun dikkat çektiği cenaze namazı sonrası Yeşilbaş sevenlerinin omuzlarında cenaze aracına taşındı. Yeşilbaş'ın naaşına omuz vermek isteyen vatandaşlar zaman zaman izdihama yol açarken, cenaze aracına taşınan Yeşilbaş, Anadolukavağı Kale Arkası Mezarlığında ebediyete teslim edildi

Haber Merkezi...