Beykoz Nüfus Müdürlüğü'nde çip yoğunluğu

  • 0
  • 13911
Beykoz Nüfus Müdürlüğü'nde çip yoğunluğu
Beykoz Nüfus Müdürlüğü'nde çip yoğunluğu
Beykoz Nüfus Müdürlüğü'nde çip yoğunluğu
Beykoz Nüfus Müdürlüğü'nde çip yoğunluğu

Beykoz'da yeni çipli kimlik kartlarının dağıtımı tüm hızıyla devam ediyor.

Beykoz İlçe Nüfus Müdürlüğü'nde yapılan başvurular 2 bin 500'ü aşarken, Nüfus Müdürlüğü çalışanları vatandaşların yeni kimliklerini temin edebilmeleri için yoğun mesai harcıyor.

Randevu sistemi ile yapılan başvurularda bir kişinin işlemleri yaklaşık 10 dakika sürüyor. Yeni kimlik kartı başvurusu için randevusuz işlem kabul etmeyen Beykoz Nüfus Müdürlüğü, yalnızca kayıp, çalıntı, doğum ve sınava girecek öğrencilerin başvurularını randevusuz olarak kabul ediyor.

Alo 199 ve www.nvi.gov.tr adresinden alınan randevular için Büyükşehirlerde yoğunluk yaşanıyor. İki aylık periyotlar halinde verilen randevular Beykoz için Mart ayına kadar dolarken, ileri ki tarihe ise randevu verilemiyor.

Ehliyetler de yeni sistem

Çipli ehliyetlere geçilecek olması sürücülerin kafasında pek çok soru işareti oluştururken şu anda en önemli gündem konusu ehliyet yenileme işleminin nasıl yapılacağı. Ehliyet yenilemek için nereden randevu alınacak? Ehliyet yenileme işlemi ücreti ne kadar?

Yılbaşında yürürlüğe giren yönetmelik gereğince, ehliyetler 2020 yılına kadar şu anda da yürürlükte olan koşullar dahilinde yenilenebilecek.

Ehliyet yenileme işlemi Emniyet Genel Müdürlüğüne ait (www.surucurandevu.egm.gov.tr) internet adresinden online randevu aldıktan sonra, il/ilçe trafik tescil birimlerinde yeni tip sürücü belgesi işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet biyometrik fotoğrafla yapılacak. Kartların değişim işlemi esnasında vatandaşlardan 15 TL yeni kart ücreti talep edilecektir.

Beykoz, 250 bin nüfusu geçebilecek mi?

Beykoz Belediyesi'nin bir dönem yoğun önem verdiği ilçe nüfusunun 250 bini geçip geçemediği henüz belli olmadı. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in "Sizin olmanız yer doğduğunuz yer değil doyduğunuz yer" şeklinde yaptığı uyarılar kamuoyunda uzun süre konuşulmuş, STK'lar ise bu kampanyaya destek vermişti. 2015 yılında 250 bin nüfusu aşamayan Beykoz'un 2016 yıl sonu nüfusu ise belirsizliğini koruyor.

"Beykoz'dan kaydını aldıran çok vatandaş var"

İlçe Nüfus Müdürü Nihade Kılıç, Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, "Şu anda henüz açıklanan bir veri yok. Ama yıl içinde nüfusunu Beykoz'dan alıp başka şehirlere kayıt yaptıran çok sayıda vatandaşımız var. Temennimiz Beykoz'un 250 bin nüfusunu aşmasıdır. Sonuçlar ay sonuna kadar belli olacak. İnşallah geçer" İfadelerine yer verdi.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun 2016 yılı nüfus sayımına ilişkin çalışmaları devam ediyor.

Haber Merkezi

Dost Beykoz Gazetesi 9 ocak 2017... 166. Sayı
Önceki Dost Beykoz Gazetesi 9 ocak 2017... 166. Sayı
Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Sonraki Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz