Beykoz Neriman ve Miktat Kütükde İlkokulu açıldı

  • 0
  • 11617
Beykoz Neriman ve Miktat Kütükde İlkokulu açıldı
Beykoz Neriman ve Miktat Kütükde İlkokulu açıldı
Beykoz Neriman ve Miktat Kütükde İlkokulu açıldı
Beykoz Neriman ve Miktat Kütükde İlkokulu açıldı
Beykoz Neriman ve Miktat Kütükde İlkokulu açıldı

Beykoz Görele Muhtarı Halil İbrahim Kepoğlu’nun hayırseverlerin desteğiyle mahallesine kazandırdığı okulun açılışı yapıldı.

2018 yılında yapımına başlanan Görele Mahallesi’ndeki İlkokulun resmi açılışı açılışı yapıldı. 2019 yılında Dost Beykoz’un haberlerine konu olan okul hayırsever iş insanı Miktat Kütükde tarafından inşa ettirildi.

Beykoz Görele Mahallesi Neriman ve Miktat Kütükde İlkokulu İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, milletvekilleri Hasan Turan ve Necati Tığlı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Görele Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Kepoğlu, İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Gülay Demirel ve Kütükde Ailesinin katılımı ile açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış programında halk oyunları  ekibi de çeşitli gösteriler sergiledi.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan’da,  okulun yapısıyla ilgili çeşitli bilgiler verdiği konuşmasında, hayırsever aileye teşekkür ederek, okulun 2 anasınıfı ve 8 dersliğiyle toplamda 10 dersliği olduğunu dile getirdi.

Hayırsever iş insanı Miktat Kütükde açılışta yapmış olduğu konuşmada,  çocukluğunun, yokluk ve fakirlik içinde geçtiğini, kendisinin eğitim camiasına hizmet eden bir er olduğunu ifade ederek, “eğitim bir toplumun geleceğini belirleyen bir memleket meselesi olduğunu dile getirdi. Eğitimin Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi, eğitimdir ki bir milleti özgür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır, ya da esaret ve sefalete terk eder. Bu noktada geleceğini çok iyi gören Gazi Mustafa Kemal Atatürk yeni kulaklar yetiştirme görevini de değerli öğretmenlerimize vermiştir” ifadelerine yer verdi.

İstanbul Valiliği tarafından okulun yapımını üstlenen Miktat Kütükde’ye bir teşekkür plaketi verildi.

Protokol üyeleri yapılan duanın ardından açılış kurdelesini hep birlikte kestikten sonra okulun dersliklerini dolaştı.

Haber Merkezi

Selin Ciğerci Beykoz'daki villasını 57 milyona satıyor
Önceki Selin Ciğerci Beykoz'daki villasını 57 milyona satıyor
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada