Bilgehan Murat MİNİÇ
  • 05/12/2018 Son günceleme: 05/12/2018 19:57
  • 11.655

Sanki Beykoz'un üzerinde gizli bir el var ve Beykoz'un büyümesini, gelişmesini, yenilenmesini engelliyor.

Fabrikaların kapanmasını, Beykoz'un Boğaziçi ve İstanbul'un son nefes alınacak yeri olmasına bağlayabiliriz. İyi de bu kadar yasa ve yönetmelikle Beykoz için yapılacak her iyi ve güzel şeyin önünün kesilmesini nasıl açıklayacağız?

Sokaktaki vatandaşa sorarsanız bütün sorumluluğu yerel yönetime yıkıyor ve aslında hükümetin, ülkeyi yönetenlerin çözmesi gereken meseleleri bile belediyenin halletmesi gerektiğine inanıyor.

15 yılı aşkın süredir ilçe, büyükşehir ve hükümetin aynı siyasi irade ile yönetilmesine rağmen Beykoz için çok küçük adımlar atılabilmiş olması da, Beykoz üzerinde derinlerin mi bir hesabı var diye bir soruyu aklımıza getiriyor. Ki atılan bu adımlarda da Beykoz Belediye Başkanı Sayın Yücel Çelikbilek'in emeği büyük. Ülkemizin neredeyse Tek Parti Milli Şef dönemi gibi, bütün yetkinin Sayın Erdoğan'ın elinde toplandığı bir dönemde Beykoz'un en güçlü ismi de şüphesiz Cumhurbaşkanına yakınlığı sebebiyle yine Sayın Çelikbilek.

Beykoz’da ikamet eden üst düzey birçok siyaset adamı olsa da Beykozlu kimliği ile temayüz eden ulusal anlamda başka bir siyasetçimiz maalesef ki mevcut değil. Yıllardır Beykozlu bir vekilimiz dahi yok. Partilerin İstanbul ve Genel Merkez yönetimlerinde de maalesef durum böyle. Hal böyle olunca bunca meselenin çözümü için, hele de merkezi yapı bu denli otoriterken yalnız Yücel Bey'in gayretleri ile ancak bu kadar olabiliyor demek ki. Benim Sayın Başkan'a bir Beykozlu olarak serzenişim, siyasetteki gücünü neden yeni isimleri İstanbul ve genel merkezdeki noktalara, milletvekilliklerine monte etmek üzere kullanmadığı şeklinde olacaktır. Çünkü esas meselemiz, yaşadığımız problemleri çözecek mercilere sesimizi duyurma noktasında yaşanıyor. İletişim kanalları ya kapalı ya da sağlıklı bir şekilde yukarılara erişmiyor.

Son günlerde yaşanan "ithal aday" konusunu da yine aynı minvalde değerlendiriyorum. Her ne kadar AK Partili olmasam da bir Beykozlu olarak 250 bin nüfuslu bir ilçede sanki hiç kimse yokmuş gibi dışarılardan birilerinin isimlerinin geçmesi beni de rencide ediyor. Bu durumdan ne AK Parti ilçe Teşkilatı’nın ne de Belediye Başkanımız Sayın Çelikbilek'in memnun olacağını sanmıyorum.

Yine aklımıza sorular geliyor; Beykozlunun sesi neden yukarılara ulaşmıyor? Beykoz üzerinde kimler, ne hesaplar yapıyor? Beykoz neden böyle? Bizim Beykoz için ne yapmamız gerekiyor?

Yazarın Yazıları
Yorumlar (2 Yorum)

Beykoz28 (6 yıl önce)

Beykoza ihanet eden cok belli beykoz halkının kendisi beykozu sahiplenemedik.giresunu orduyu karsı rizeyi v.s her yeri sahiplendikte beykozu sahiplenemedik.burda oturduk ama aklımız hep oralarda kaldı.aman bize dokunmasınlarda ne yaparsa yapsınlar sıra bize geldi ama susmaya alısmıs toplum artık gık diyemiyor.sahiplenemedğiimiz beykoz artık onu sahiplenenlerin olacak hepimiz sultanbyli cekmekoy v.s ilçelere gideceğiz.deniz bitti seçimden sonra hepimize güle güle.biz yine giresunda fındığımızı,mesudiyede keşkeğimizi.trabzonda mıhlamamızı ,rizede simidimizi,karsta kazımızı düşünelim boş verin beykoz onu hakeden değer verenlerin olsun.

M.Talat (6 yıl önce)

Beykozun heba olan 15 yılının öncelikli ve tek sorumlusu tabii ki BELEDİYE BAŞKANI ve MENSUP OLDUĞU PARTİDİR. Başarı nasıl ödüllendiriliyorsa.. Başarısız olan da BEYKOZA HESAP VERMELİDİR.

Yorum Yaz