Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi yıkıldı

  • 6
  • 20377
Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi yıkıldı
Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi yıkıldı
Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi yıkıldı
Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi yıkıldı
Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi yıkıldı
Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi yıkıldı

Beykoz'a uzun yıllar hizmet veren Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkıldı.

Beykoz'da uzun yıllar çeşitli amaçlarla ilçe halkına hizmet veren ve Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın temel atma törenine katıldığı kültür merkezi, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkıldı.

Beykoz eski Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek döneminde Belediye Meclisine verilen önergeyle Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi adı verilen yapı, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla yeni yıla saatler kala yıkıldı.

Kültür Merkezi binasının yıkımı sırasında 3 iş makinesi aynı anda çalışarak kısa sürede yapının ortadan kaldırılmasını sağladı.

Akşam 22.00 itibariyle başlayan yıkım nedeniyle yüksek ses bölgede ikamet eden vatandaşları rahatsız etti.

Gürültüden rahatsız olan vatandaşlar, tepkilerini sosyal medya hesaplarından dile getirerek, yıkım çalışmasının en azından gündüz yapılabileceğini dile getirdi.

Bir dönem yıkılıp yıkılmayacağı konusu tartışma olan bina ile ilgili Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 2020 yılının Eylül ayında yapılan Meclis toplantısında tartışmalara son noktayı koyarak, binanın depreme dayanıksız olduğunu ve bu nedenle yıkılacağını söylemişti.

"Güçlendirsek ne kadar doğru?"

Aydın yaptığı konuşmada, binanın bugünün şartlarına uygun olmadığını ifade ederek, "Güçlendirmeye kalksanız ne kadar doğru? Belediyenin, Kaymakamlığın, adliyenin olduğu bu bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirmemiz lazım. Bina çürük çıkınca, güçlendirme maliyeti de çok yüksek olunca, arka tarafta Aile Kadın Destekleme ve Engelleme Merkezi, İSKİ binası vardı, çürüktü yıktık. Onun yanına böyle bir proje için hazırlıklarımız vardı. Hatta ruhsat aşamasına kadar gelmişti." ifadelerini kullanmıştı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, kültür merkezinin şu anda bulunduğu alanın arka tarafındaki alanda aynı isimle günün ihtiyaçlarına yönelik yeniden inşa edileceğini de sözlerine eklemişti.

Haber Merkezi

Beykoz'dan yılbaşında havai fişek şöleni
Önceki Beykoz'dan yılbaşında havai fişek şöleni
Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Sonraki Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Yorumlar (6 Yorum)

Huseyin alty (2 yıl önce)

Sadece yaziklar olsun derim milletin parasina tazik uc yil once nerdivene 7 tirilyon ode daga 15 yil olmamis bir binayi curuk diye yik ta beykoz on gorunumundeki binalar hepsi taput madem hizmet edeceksin once .illetin magduriyetini giderin varandas taput evlerde oturuyor siz yalilarda rahat iniza bakin bu adalet olamaz bu vojdan iside olamaz kimin ne kadar imkanı varsa o kadar hırsızlık yapıyor parti adı değiş se bile hepsi aynı çok ya,ik allah bunu sorar size

beykozlu genç (2 yıl önce)

Yıkılan binaya 10 dakika mesafede oturuyorum sık sık kütüphanesine giderdim pandemi dolayısıyla gidemez olduk.. Bu yıkım işini keşke masrafları yapmadan önce düşünseydiniz. Dolayısıyla depreme dayalıklılık hakkında tartışabiliriz. İçine ve dışına yapılan gereksiz masrafı şiddetle eleştirebiliriz

Gökhan (2 yıl önce)

Oraya avm yaparlar kesin :)

Orhan Ayan (2 yıl önce)

Keşke merdiven yapılmadan yıkılsaydı. Engebesi çok araziye sahip tek düz alanı dandik binalar ile doldurdular. Belediye binası da yıkılsın, Elmalı, Dedeoğlu gibi bir yere taşınsın. Belediye'den Sultaniye Parkı'na hatta mümkünse Şişe Cam Sahil Parkı'na kadar meydan yapılıp yeşil alan ile çevre düzenlemesi yapılsa harika olur. Gümüşsuyu-Sultaniye sahili de Yeni Beykoz Meydanı olur.

Fatih aydın (2 yıl önce)

Yiyin efendiler haram zıkkım olsun nasıl olsa belediyenin içini kendi adamlarını koydun sesi çıkan olursada hemen görev yerini değiştiriyorsun ne güzel dünya bu zamana kadar ak partiye oy verdim ama Beykoz’da ak parti benim için bitmiştir?

Tutku (2 yıl önce)

Yok olur mu öyle 2024 Büyükşehir Murat aydın Beykoz Hanifi dilmaç bir daha acaba Beykoz’u görebilecekmisiniz 2024 de göreceğiz.Madem yıkılacaktı neden merdiven yapıldı merdivenler yenilendiyse neden yıkıldı Ak parti demek artık israf demek üzülerek söylüyorum işciye yok vatandaşa yok nerede eş dost akraba hemşeri hop ihale hiç bir şey yoksa yine de buluruz mantığı hiç bir şey bulamazsak olanı yıkar tekrar yaparız sanki adamlar Lego yapıyor.Yap boz olmadı baştan.Gümüşsuyu restoranda ki ben beğenmedim yıkın tekrar yapın.Yazık çok yazık insanlar aç esnaf kan ağlıyor müthiş başarılı başkanımız yıkıyor yapıyor.Bir defa Başkan Mart ayında pandemi başladığında esnaf kepenk vurduğunda acele acele esnafın tabelalarını çektirip sonra peşine reklam vergisini cezalı bir şekilde neden göndermiş onu söylesin.Esnafın kapatacağı belliyken neden bir darbede esnafa kendileri yaptı yolumuz kesişmedi bizzat yüzüne haykıracağım.O yüzden başkanla ilgili tutumumuz belli.Tabiki şunu her zaman savunduk savunuyoruz bir kere daha ortaya çıktı partinin önemi yok hangi partinin adayı seçilirse seçilsin Beykoz’da önemi yok AMA BEYKOZUN çocuğu olsun olmazsa böyle olur.

Yorum Yaz