Beykoz nasıl kurtulur?

  • 25.03.2019 18:44
  • Okunma: 8075 kez

Talip ERCAN


Yüce Allah kim, hangi aday hayırlı ise ona nasip etsin…

Biz yine işin sportif boyutuna bakacak olursak, hemen her aday Beykoz’u düşmüş olduğu çukurdan çıkarma vaadinde bulunmakta, ancak kimse de bu kadar borcu nasıl kapatacağının kusura bakılmasın mantıklı bir izahını yapamıyor. Sloganlar ile maalesef bir çözüm bulunması zor mu zor, ne kadar net borç olduğu dahi Başkan Zeki Aksu’dan başka kimse tarafından net olarak bilinmiyor.

Bazı adaylar konuya direk profesyonel lige çıkaracağız olarak bakmakta, bir diğeri ise dolambaçlı bir yol izleme düşüncesinde, yani yeni bir kulüp kurup, onu kanuni boşluklardan da yararlanarak Beykoz Spor Kulübü ile birleştirme düşüncesinde gibi ki, bu tür örnekler de yok değil.

Beykoz Spor Kulübü’nü günlük başarılar ve hedefler ile düşünmek mümkün değil, asıl mesele ona kalıcı gelirler bulabilmek, onu kendi ayakları üzerinde duracak şekle getirebilmek. Bu güne değin birçok Anadolu kentinde maçlar dolayısı ile gittik, gördük ki, o yörenin kulübüne destek amacı ile kurulan Büfeler, Otoparklar gördük. Bunun Beykoz’da neden şimdiye kadar olmadığı yapılmadığı ise enteresan.

Bir de şu Beykoz Stadının durumu var… Gerçekten de vicdanları yaralayan bir 1700 kapasite meselesi var, her bir adayın yapacağı işlerden birisi de bu tribün kapasitesini arttırmak olmalı. Belki stadın yeri askeri çıkarma bölgesine kaldığı için beton aksamlı bir büyüme olmayabilir ancak Paşabahçe Stadında olduğu gibi montajlı bir tribün şekli düşünülebilir. Bu da kapasiteyi bir hayli arttıracaktır. Birde Stadın ismi var ki bu konuda da yoğun bir talep var ismi Beykoz İbrahim Kelle Stadı olmalı.

Adayların projelerinde Spor Salonu yapma sözü var. Bu da biran önce hayata geçirilmeli. Bu konuda da çelik konstrüksiyon şekli ile yapılacak salon her yere yapılabilir.

Bence bir Beykoz Spor Vakfı kurulmalı… Gerçi o konu Belediye Spor Müdürlüğü kurulması ile farklı bir versiyona kavuşsa da aktif bir çalışma süreci yaşanmalı. 250 bini bile aşamamış bir ilçede 40-45 faaliyette olan kulüpler var, birçoğu da kurulma aşamasında olan. Şu ekonomik şartta bırakın yeni açılacak kulüpleri eskilerin yılların kulüplerinin bile ayakta kalabilmeleri zor mu zor.

Kısacası Yeni Seçilecek Belediye Başkanını sportif açıdan da yoğun mu yoğun günler beklemekte, yazımın başında da ifade etme gayretinde olduğum gibi hangi aday için hayırlı olacaksa, Beykoz için hayırlı olacaksa onun seçilmesi en büyük dileğimiz. Yoksa bire bir, bir aday üzerinde sizleri yönlendirmek bir spor adamı olarak her görüşten çevresi olan biri olarak etik olmayacaktır.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (1 Yorum)

Demokles (2 yıl önce)

Talip abi kim gelirse gelsin kulübün düzelmeyeceğini sende biliyorsun.zeki aksu hayali alacaklarını almadan gitmeyecek gitse bile fırsatını bulup tekrar gelecektir.bu devran böyle devam eder

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları