Beykoz, Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla andı

  • 10.11.2017 11:02
  • Güncelleme: 06.03.2020 19:29
  • Okunma: 15199 kez
  • Yorum: 0
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatın 79. Yılında resmi ve özel kurumların düzenlediği programlarla anıldı. Beykoz'da 10 Kasım'a yoğun hassasiyet vardı.
Beykoz, Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla andı

Beykoz Belediyesi, Beykoz Devlet Hastanesi, Beykoz Özel Bilgi Yolu Koleji ve Çavuşbaşı çok Programlı Anadolu Lisesi’nde programlar yapıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Gününde, ilk tören 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde yapıldı.

Anma törenine; Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Kibar, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Vatan Partisi İlçe Başkanı Hakan Ekiz, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, Beykoz Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, STK temsilcileri, muhtarlar, ilçedeki çeşitli okullardan mülki ve idari amirlerle vatandaşlar katıldı.

10 Kasım törenlerine yoğun ilgi vardı

Törende sırasıyla Beykoz Kaymakamlığı, Boğaz Komutanlığı, Beykoz Belediyesi, AK Parti İlçe Teşkilatı, CHP İlçe Teşkilatı, MHP İlçe Teşkilatı, Vatan Partisi İlçe Teşkilatı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beykoz Atatürkçü Düşünce Derneği, Beykoz Muhtarlar Derneği, Beykoz Eğitimi Destekleme Derneği tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Çelenk koyma törenin ardından saat 09:05’te siren sesleriyle birlikte Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Atatürk için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte gönderdeki bayrak yarıya indirilirken, Atatürk’e saygı ve minnet bir kez daha sergilendi.

Sağlık çalışanları ATA’yı saygıyla andı

Beykoz Devlet Hastanesi’nde yapılan anma programında da sağlık çalışanları tam kardı hazır bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79. yıldönümünde Beykoz Devlet Hastanesi'nde düzenlenen törenle anıldı. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir dakika süre ile sirenler çaldı. Bayrak yarıya indirildi. Programa hastane personeli yoğun ilgi gösterdi. Atatürk’ü anma programında, başta Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Abdurrahman Besler olmak üzere hastane yönetimi tam kadro katıldı.

Özel Bilgi Yolu Koleji’nde 10 Kasım programı…

Yaklaşık iki yıl önce Beykoz’da eğitim öğretime başlayan Bilgi Yolu Koleji öğrencileri de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için bir anma programı hazırladı.

Okulun konferans salonunda yapılan programa okul yönetim ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.  

Burada yapılan programda da Atatürk için saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Okul öğrencileri ATA’ya saygı yürüyüşü yaptıktan sonra, Atatürk’ün sanata verdiği öneme binaen çeşitli gösteriler sergilenirken, öğrencilerin oynadığı “zeybek” velilerden yoğun ilgi gördü.

Her yıl aynı hüznü yeniden yaşıyoruz

Bilgi Yolu Kolej Müdiresi Arzu Öztürk, gösterilerin ardından öğrencilerini tebrik, ederek 10 Kasım’ın ülke için çok önem arz ettiğini ve her yıl, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatı olan 10 Kasım 1938’de ülke olarak yaşanan derin hüznü yeniden hissettiklerini belirtti. Bayan Öztürk, Bilgi Yolu Koleji olarak, Atatürk’ün çocuklara emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni daha ileriye taşıyacak bir eğitim sistemi ile geleceğe yön vermeye çalıştıklarını söyledi.

Günün devamında ise Çavuşbaşı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de anma töreni vardı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz