Beykoz Musiki Topluluğu’ndan Müzik Ziyafeti

  • Güncelleme: 24.12.2014 00:11
  • Okunma: 5908 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu’nun Şef Nevin Çalışkan yönetiminde hazırladığı 2014-2015 konserlerinin Aralık ayı konseri, Beykozluların yoğun katılımıyla gerçekleşti.
Beykoz Musiki Topluluğu’ndan Müzik Ziyafeti

Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek ile Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve eşi, Kosova Prizen dernek yöneticileri, Üsküdar Musiki Topluluğu koro sanatçıları ile sanatsever ilçe sakinleri katıldı. 

Sunuculuğunu Dr. Ömer Önder’in yaptığı, ‘2014 – 2015 Konserleri’ Aralık konseri, “Kürdîlihicazkâr Fasıl, Peşrev, Oyun havaları, Tango Eserler Solistler Geçidi ve Türk Halk Müziğinden Türkülerimiz” bölümleri ve kürdîlihicazkâr, nihavend, hicaz,  gibi makamların en güzel eserlerinden örnekler seslendirildi. 

Türk Sanat Müziğinin “Kırsa Bin Tel Naz İle Mestim Bu Gece, Mani Oluyor Halimi Takrire Hicabım, Senelerce Aşkı Anmış, Aldı Beni İki Kaşın Arasına, Ben Sözüne Bağlamam Bel, Gül Dalında Öten Bülbülün Olsam” gibi sevilen şarkılarıyla, Türk Halk Müziğinin “Hani Yaylam Hani Senin Ezelin, Bad-ı Saba Selam Söyle O Yâre, Harman Yeri Sürseler, Bahçe Duvarından Aştım, Aman Yine Neler Geldi Garip Başıma, Değme Felek, Bugün Bize Pir Geldi, Hasta Oldum Derdune, Bulutlar Oynar Oynaşır, Şemsiyenin Ucu Kare, Yarım Ha Yarım Hava, Al Yeşil Dökün Anneler, Atım Araptır Benim, Kırmızı Buğday Ayrılmıyor Sezinden” gibi pek çok türkünün seslendirildiği gecede seyirciler de eserlere eşlik ederek tempo tuttu.

Tango Eserler Solistler Geçidi Bölümü’nde ise “Gönül Bu Neden Söz Dinlemez Ağlar, Bir Çapkına Yangınım, Akşamı Süzme Deniz, Seninle Bu Aşkı Kaldığı Yerden, Sana Nerden Gönül Verdim, Dinle Sevgili Dinle, Papatya Gibisin, Sevdim Bir Genç Kadını, Mazi Kalbimde Bir Yaradır, La Cumparsita“ eserleri koristler tarafından seslendirildi.

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu,  konserlerine 2015 yılı içinde de sürecek. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz