Beykoz Musiki Topluluğu’ndan 24 Kasım konseri

  • 25.11.2021 12:14
  • Güncelleme: 25.11.2021 12:18
  • Okunma: 1103 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir konser verdi.
Beykoz Musiki Topluluğu’ndan 24 Kasım konseri

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’ndeki konsere ilgi yoğun olurken, programın sunumunu Dr. Ömer Önder yaptı.

Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcılarından Nevin Çalışkan’ın Şef ve Sanat Yönetmeni olduğu topluluk iki bölümden oluşan bir konser verdi.

Konser başlangıcında Şef Nevin Çalışkan’ın özgeçmişi okunarak konuklarla paylaşılırken, alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Çalışkan, katılımları nedeniyle konuklarına teşekkür etti.

Sahneden, tanıdığı isimleri tek tek anons ederek, kendilerine “hoş geldiniz” diyen Nevin Çalışkan, pandemi nedeniyle iki yıl seyircilerden ayrı kaldıklarını bunun uzun bir ara olduğunu ve seyircileri özlediğini ifade etti.

Kalabalığı görünce çok mutlu olduğunu dile getiren Nevin Çalışkan, “adeta gözlerim doldu… Ayaklarınıza,  gönüllerinize sağlık. İyi ki varsınız” dedi. 24 Kasım’ın çok anlamlı çok özel ve güzel bir gün olduğunu dile getiren Bayan Çalışkan, “öğretmenlerimizin bu güzel gününü gönülden kutluyorum. İyi ki öğretmenim” ifadelerine yer verdi.

Aygün Miyak İsmailova, Gülten İzci, Melek Kandemir, Muazzez Kafa, Nasip Kasap, Nilay Hamzaçebi, Nilgün Konca, Nurcan Güner, Saadet Kızılay, Selda Gürel, Selda Yıldırım, Selma işcan, Vildan Beykozlu ve Zeynep Kökçek’den oluşan kadın seslere, Barbaros Eskin, Fatih Devrim, Fazlı Gedik, Fikret Yemen, Gökhan Kaymaz, Hasan Özer, İhsan Özbakır, İrfan Özcan, İrfan Sarıkaya, Mehmet Bilir, Raci İzci ve Şevket Ejder’den oluşan erkek sesler eşlik etti.

Konserin Kürdilihicazkar Fasıl bölümünde, Peşrev, Ehli Aşkın Neşvegahı, Bir Kendi Gibi Zalimi Sevmiş Yanıyormuş, Seninle Ey Güli Ahsen gibi eserler seslendirildi.

Konserin Akşam Sefası isimli ikinci bölümünde de Semih Aytaç ve Fikret Yaman gibi tanınmış simalar solist olarak eserlerini seslendirdi.  Öte yandan, İhsan Özbakır  - Güller arasında, Selma İşcan Bahçe Duvarından Aştım gibi eserlerle seyirciden alkış aldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Konser, Nevin Çalışkan