Yaşam

Beykoz Musiki Korosu'ndan 3. resital

Beykoz Musiki Korosu'ndan 3. resital
2014.07.29 00:00
| | |
20799

Beykoz Musiki Derneği Korosu sezonun 3. konserini Feridun Karakaya sahnesinde verdi. Konseri idari erkanın yanı sıra çok sayıda Türk Sanat Müziği sever dinledi.

Beykoz Musiki Derneği Korosu sezonun 3. konserini Feridun Karakaya sahnesinde verdi. Konseri idari erkanın yanı sıra çok sayıda Türk Sanat Müziği sever dinledi.

Beykoz Musiki Derneği Feridun Karakaya sahnesinde muhteşem bir konser verdi. Çok sayıda dinleyicinin katıldığı konserde Şef Nevin Çalışkan ilgi odağı olmayı başarırken, konserin sonunda yaşanan tatsızlık moralleri bozdu.

Bestekâr Sami Derintuna’nın sunumuyla gerçekleştirilen konseri Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Muharrem Ergül eşleriyle birlikte dinledi. 1. Bölümüne Osman Bey’in Hüzzam Peşrev’iyle başlanan konsere, bestesi Bimen Şen’e ait olan 'Sabrımı gamzelerin sihr ile târâc edeli' şarkıyla devam edildi.

Yaklaşık beş yüz kişinin dinleyici olarak katıldığı konserde Koro Şefi Nevin Çalışkan’a Türk Sanat Müziği severler yoğun ilgi gösterdi. Kendisine gösterilen ilgi karşısında memnuniyetini yüz ifadelerine yansıtan Şef Nevin Çalışkan, Kaymakam Aydın Ergün ve Başkan Ergül’e teşekkür etti.

Hüzzam Şarkılar seslendirilen konserin 2. bölümüne ise solistler geçidi yapıldı. Paşabahçe Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yavuz Baştuğ’un da dinleyicileri arasında olduğu koro’da Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Ali Bilir’de yer aldı. Konserin 2. bölümünde; solist Mehmet Çobanoğlu, Sadettin Kaynak’ın 'Bir rüzgârdır gelir geçer sanmıştım', Reyhan Fırat Amir Ateş’in 'Seni ben unutmak istemedim ki' isimli eserlerini seslendirdi.

Programın sunumunu yapan Sami Derintuna’nın eşi için yazmış olduğu, 'Senden nasıl vazgeçerim' isimli şarkının seslendirilmesi sırasında, dinleyicilerden eşlerinin ellerine tutmalarını istemesi romantik bir hava yarattı. Nurten Yaşayan’ın şarkıyı seslendirdiği süre içinde, Kaymakam Ergün eşi Necla Ergün’ün elini bırakmazken diğer davetlilerde eşlerinin ellerine tutarak sevgi gösterisi yaptılar.  

Koronun söylemiş olduğu mahur potbori ile final yapılan konserin sonunda, solist Mehmet Çobanoğlu’nuh tansiyonunun düşmesi sonucunda, kısa sürelibaygınlık geçirmesi bir anda salonu telaşlandırdı. Paşabahçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yavuz Baştuğ’un ilk müdahaleyi yaptığı solist Mehmet Çobanoğlu’nun korkulacak bir şeyi olmadığı öğrenilirken ambulansla hastaneye kaldırıldı.

 

Beykoz Musiki Derneği'nin 2008 sezonu 3. konser korosunda yer alan ses ve saz sanatçıları şu isimlerden oluştu:

 

SES SANATÇILARI

Ali Bilir

Aykut Ersöz

Ayşegül Yağcı

Beril Yapçacık

Cansu Özcan

D. Reyhan Fırat

Emine Öztepe

Engin Arsuman

Erol Battal

Fatma Uzcan

Fendiye Oyman

Gökhan Mak

Gülsüm Akkaya

Güven Demirci

Hüseyin Baş

İrfan Sarıkaya

Mehmet Ali Yeşilbaş

Mehmet Çobanoğlu

M. Raşit Sarıgül

Mesut Sarıkülçe

Murat Mandacı

Nurten Yaşayan

Özgür Kılıç

Şeref Menteşe

Tayfun Çulcuoğlu

Yaprak Sayar

 

SAZ SANATÇILARI

Ali Rıza Tekin (Ud)

Ahmet Avşar (Ney)

Alper Akaryıldız (Kanun)

Altan Bergamalı (Klarnet)

Aslıhan Parlak (Viyolonsel)

Atilla Öz (Ud)

Batuhan Parlak (Ud)

Behiç Karacılar (Ritm)

Bülent Oyman (Kanun)

Dinç Sarıkaya (Keman)

Fırat Haznedaroğlu (Keman)

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Musiki Derneği, Feridun Karakaya, Türk Sanat Müziği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"