Beykoz muhtarlarından önemli duyuru

  • 0
  • 6767
Beykoz muhtarlarından önemli duyuru

Beykoz muhtarları ulusal bir kanalda yabancı uyruklu insanların hanelerde kayıtlı olduğu iddialarına karşı duyuruda bulundu.

Sosyal medyadan yapılan kamuoyu açıklamasında Fox TV'de yayınlanan Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi programında yabancı uyruklu insanların hanelere kaydedilmesiyle ilgili ifadelere Beykoz muhtarlarından yanıt geldi.

Meliha Okur'un yaptığı açıklamalara yanıt veren Beykoz Muhtarları, "2009 yılında yürürlüğe giren 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu ile adrese dayalı kayıt sistemi MERNİS programıyla Adres kayıtları tamamen Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılmakta ve Muhtarlıkların kayıt yapabilmesi mümkün olmamaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Biz Muhtarlar ve İstanbul Muhtarlar Federasyonu olarak yıllardır yazılı ve sözlü olarak bu programın sakıncalı olduğunu mutlaka kayıtların Muhtarlar tarafından yapılarak ondan sonra nüfusa gönderilmesi gerektiğini söyledik ve söylemeye devam ediyoruz. Muhtarları sisteme kayıt anlamında dahil edilmesi ve bunu içeren bir Muhtarlık Kanunu çıkarılması bizlerin talebidir. Mahallesinde yaşayan ve mahalleye gelen giden kişilerin kayıt işine çapraz kontrol anlamında da Muhtarlıkların dahil edilmesi bugün yaşanan sorunların çözümüne katkısı çok büyük olacaktır"

Haber Merkezi

Beykoz kentsel dönüşüm satrancında yeni hamle
Önceki Beykoz kentsel dönüşüm satrancında yeni hamle
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz