Bölge

Beykoz muhtarları yangın tatbikatına katıldı

Beykoz muhtarları yangın tatbikatına katıldı
18.11.2016 16:06
| | |
5723

Foto galeri

İBB İtfaiye Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Beykoz Belediyesi tarafından ilçede görev yapan muhtarlara yangın güvenliği eğitimi verildi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde sunum eşliğinde verilen eğitimde, muhtarlara yangın çıktığında hayat kurtaran kurallar, yangınla mücadele bilgisi ve itfaiye olay yerine gelene kadar ilk müdahaleleri yapabilme becerilerini kazandırmak amacıyla alınabilecek önlemler aktarıldı.

Verilen eğitim, teorik ve uygulamalı olarak iki aşamada gerçekleştirildi. Teorik eğitimi oldukça dikkatli dinleyen muhtarlar, uygulamalı eğitimi de başarılı bir şekilde tamamladı.

Seminerde özellikle yangının başlangıcındaki ilk bir dakikadan sonra itfaiyenin yetişeceği zamana kadar işyerinde çıkacak yangında nasıl hareket etmeleri gerektiği konularına değinildi.

Eğitimlerde ayrıca itfaiye yetişene kadar mahsur kalan varsa kurtarma çalışmalarının yapılması, korunması gereken kurtarılmış eşyanın koruma altına alınması, işyerlerinde acil durum ekiplerinin kurulması gerektiği, kişisel koruyucu donanımların ve diğer teçhizatın bulundurulacağı yangın istasyonu odası ve yangın müdahale ekipleri oluşturulması gerektiği anlatıldı.  

Yangın tüpünün nasıl kullanılması gerektiği ve yangın anında ve öncesinde alınması gereken önlemler konusunda bilgilendirilen muhtarlar için, sivil savunma ekiplerinin nezaretinde verilen eğitimlerin sonunda yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Yangın, Eğitim, Tatbikat, Muhtarlar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"