Beykoz Muhtarları'nda başkanlık yarışı kızışıyor

  • Güncelleme: 27.11.2019 09:26
  • Okunma: 6647 kez
  • Yorum: 2
Beykoz Muhtarlar Derneğ'nin Olağanüstü Genel Kurulu'na sayılı günler kala başkanlık için yarış kızışmaya başladı.
Beykoz Muhtarları'nda başkanlık yarışı kızışıyor

Altun, Muhtarlar Derneği çatısı altında birlik ve beraberliğin devam etmesi adına bu kararı aldığını ifade etti.

Beykoz Muhtarlar Derneği, Temmuz 2019’da olağan kongresini gerçekleştirmiş, iki adaylı kongrede gerginlikler yaşanmıştı. İki adayla başlayan kongrede birlik ve beraberlik sağlanamadığından 45 muhtardan sadece 19 muhtar genel kurulda oy kullanırken, Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu sadece 16 oyla başkanlığa yeniden seçilmişti.

Kongre tartışmalarının bitmemesi üzerine Beykoz Muhtarlar Derneği yeni yönetimi 4 ay sonra olağanüstü kongre kararı aldı. Kongre, 29 Kasım Cuma günü saat 10.00 ile 12.00 saatleri arası Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu’nun gerçekleştirilecek olağanüstü kongrede 5’inci kez tekrar başkanlığa aday olacağı öğrenilirken, sürpriz bir isim daha adaylığını açıkladı.  

Olağanüstü genel kurula günler kala Rüzgarlıbahçe Mahallesi Muhtarı Sedat Altun, adaylığını açıkladı. Altun, Muhtarlar Derneği çatısı altında birlik ve beraberliğin devam etmesi adına bu kararı aldığını ifade etti. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Rüzgarlıbahçe Mahalle Muhtarlığına seçilen Sedat Altun, 5 yıllık görev süresinde gösterdiği başarı sonucunda Mart 2019 seçimlerinde Beykoz muhtarları arasında karşısına rakip çıkmayan tek isim olmuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

Kadir ileri (1 yıl önce)

İstmader olarak muhtarımızı destekliyoruz birleştirici toplumun beklintilerini karşılacagı kanısına vardıgımız bi aday inşallah başarılı olur

Osman Tellioğlu (1 yıl önce)

Beykoz belediye başkanliğina 45 mahalle muhtari imar durumu alinana kadar ankaraya Türkiye büyük millet meclisi ne 45 mahalle muhtari İçin çevre ve şehircilik. Başkanina çikalim imar İçin ne zamanki bize akilli bir cevap alana kadar

Yorum Yaz