Beykoz Muhtarları Hüsnü Kolcu ile devam dedi

  • 0
  • 6681
Beykoz Muhtarları Hüsnü Kolcu ile devam dedi
Beykoz Muhtarları Hüsnü Kolcu ile devam dedi
Beykoz Muhtarları Hüsnü Kolcu ile devam dedi
Beykoz Muhtarları Hüsnü Kolcu ile devam dedi
Beykoz Muhtarları Hüsnü Kolcu ile devam dedi

Beykoz'da ilk kez 45 mahalle muhtarının katılımıyla yapılan olağanüstü kongrenin galibi Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu oldu.

Daha önce yapılan kongrede birlik beraberliğin sağlanamadığı gerekçesiyle olağanüstü kongre kararı alınmıştı.

Beykoz Belediyesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde yapılan olağanüstü kongreye 45 mahalle muhtarı eksiksiz katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede faaliyet raporu, gelir gider bilançocu ayrı ayrı okunarak oylandı.

Yapılan oylama sonuncunda muhtarlar tarafından gelir gider bütçesi ibra edilirken, Hüsnü Kolcu'nun karşısında aday olan Rüzgarlıbahçe Mahalle Muhtarı Sedat Altun kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında birlik beraberlik mesajı veren Altun "kim kazanırsa kazansın, birlik beraberlik içinde olalım" dedi.

Hüsnü Kolcu'da konuşmasında, birlik beraberlik içerisinde olacaklarını ifade ederken, muhtarların sorunlarını elinden geldiği kadar çözmeye çalıştığını ve bundan sonra da aynı gayretle çalışmaya devam edeceğini ifade etti.

Beykoz Polis Koruma Derneği Başkanı Birzat Mermer'in divan başkanlığını yapmış olduğu kongrede konuşmaların ardından oy verme işlemi başladı. Muhtarlar tek tek isimleri okunarak, davet edildikleri sandıkta attıkları imza karşılığında oylarını kullandılar.

Yaklaşık yarım saat süren oy verme işleminin ardından tasnif işlemine geçildi. Divan Başkanı Birzat Mermer ise tasnifin ardından Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu'nun 23, Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun'un 21 oy aldığını ve 1 oyunda geçersiz sayıldığını açıklayarak, Hüsnü Kolcu'yu galip ilan etti.

Açıklamanın ardından her iki aday birbirlerini tebrik ederken, kısa birer teşekkür konuşmasıyla bundan sonra birlik beraberlik içinde olacaklarını dile getirdiler.

Daha sonra Beykoz'un 45 mahalle muhtarı hep birlikte objektiflere poz verdi.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanlığını yeniden kazanan Hüsnü Kolcu'nun yönetim listesi şu isimlerden oluştu:

Hüseyin Hüsnü Kolcu

Kemal Özman

Salih Belen

Meral Nalbantoğlu Manav

Hayrettin Şenol

Denetleme Kurulu Asıl Üyeler

Murat Erdal

Yasemin Çamlıbel

Gül Bağdatlı   

Haber Merkezi

 

  

Beykoz doğal SİT, çivi çakamazsınız
Önceki Beykoz doğal SİT, çivi çakamazsınız
Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi
Sonraki Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi