Beykoz muhtarları bu ay hangi kararları aldı?

  • Güncelleme: 22.02.2018 17:50
  • Okunma: 8227 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Muhtarlar Derneği aylık olağan toplantısını İBB Beykoz Koru Tesislerinde yaptı.
Beykoz muhtarları bu ay hangi kararları aldı?

Toplantının ana gündemi, çalışmaların ve kurumlar arası diyalogların geliştirilmesi oldu.

İHH’nın su kuyusu projesi

Olağan toplantı öncesi İHH Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri ve Yönetim Kurulu üyeleri, yoksul Müslüman ülkelerdeki suyun önemine dair görüntülü ve sözlü bir bilgilendirme yaptı. İHH Heyeti, “bir su kuyusu da sizin olsun” kampanyası hakkında Beykoz Muhtarlarına bilgi verdi.

Çankırılılar Derneği SİT imza kampanyası

Toplantının devamında, Beykoz Çankırılılar Derneği Başkanı Bilal Karabacak başlattıkları “Beykoz’un sit alanından çıkartılıp, boğaz yasasındaki, taban oturumu ve kat âdetinin artırılmasına” yönelik imza kampanyası ile ilgili çalışmaları anlattıktan sonra, muhtarlıklarda vatandaşların kampanyaya destek vermesi amacıyla imza atabilecekleri imza çizelgelerini muhtarlara teslim etti.

Muhtarların daha sonra devam ettikleri toplantıda, kurumlar arası iletişimin daha sağlıklı yürüyebilmesi için birebir ziyaretler yapılması, problemlerin bizzat dernek yönetimleri tarafından ilgili kurumun birinci derecedeki sorumlularına aktarılması kararı alınırken, muhtarlardan gelecek mahalle sorunlarına yönelik ilgili kurumlarına daha duyarlı olmalarını talep edildi.

Beykoz Muhtarlar Derneği, bundan sonra yapılacak aylık olağan toplantılara, bölge milletvekili ve hizmette sıkıntı yaşanılan kurum yöneticilerini davet etme kararıyla birlikte, bu şekilde sorunların daha hızlı çözülüp, hizmetlerin daha sağlıklı olacağı görüşü öne çıktı.

Muhtarlarla bölünmüşlük istemiyor

Muhtarlar toplantısında, uzun süredir bölünmüşlüğü tartışma konusu olan derneğin toparlanması gerektiği ve derneğe üye olmayan bazı muhtarlarında üye olmaları için gerekli girişimlerin başlatılması kararının yanı sıra dernek yönetimi söz konusu üye olmayan muhtarlarla her zaman diyalog halinde olduklarını, ayrıca, dernek kapısının her muhtara sonuna kadar açık olduğu, bu konuda talebi olan muhtarlara gerekli desteğin verileceğini ifade etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Muhtarlar Derneği