Siyaset

Beykoz muhtarları AK Parti’den 'sekreter' istedi

Beykoz muhtarları AK Parti’den 'sekreter' istedi
27.11.2015 18:29
| | |
4459

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, seçim sonrası planlarını uygulamaya başladı

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, seçim sonrası planlarını uygulamaya başladı

Son seçimlerde Türkiye genelinde yaklaşık yüzde 50 oy alarak tek başına iktidar olan ve TBMM'ye 317 Milletvekili gönderen AK Parti'nin Beykoz İlçe Teşkilatı, seçim sonrasında söz verdiği çalışmalarına başladı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, ilçenin dönüşümünü gerçekleştirmek ve sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilmek için sabırla çalışacaklarını kaydederek, "Biz elimizden geleni yapacağız. Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek ve ekibinin mücadele ettiği alanlara siyasi olarak destek vereceğiz. Beykoz'un her sokağında 2019 yılı Mart ayına kadar aralıksız çalışacağız. Yeni Türkiye gibi Yeni İstanbul gibi Beykoz'u da birlikte inşa edeceğiz" dedi.

‘AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, İstanbul Milletvekili Adayı olup seçilemeyenleri, Beykoz’da ağırladı’

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 1 Kasım seçimlerinin ardından düzenlenen basın toplantısında, planlarını ve hayallerini anlatmıştı. Alışılageldiği gibi siyasi parti olarak yalnızca seçimden seçime vatandaşın huzuruna çıkmak istemediklerini kaydeden Mustafa Gürkan, 1-2 haftalık tebrik programlarının ardından sahaya ineceklerini söylemişti. AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı ise dün akşam İstanbul Milletvekili Adayı olup seçilemeyenleri ağırladıktan sonra, bu sabah da Beykoz Muhtarlarıyla bir araya geldi.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu'yla birlikte, partisinin İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler ile yan yana oturan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, şunları söyledi:

Mustafa Gürkan: “Önce AK Parti İstanbul Milletvekillerimizi, ardından Beykoz protokolünü ağırlayacağız”

"Partimizin seçilemeyen ancak Aday olan İstanbul Milletvekillerinin ardından bugün siz muhtarlarımızla birlikteyiz. Bundan sonraki toplantılarımız ise Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek'in de katılımıyla, önce seçilen AK Parti İstanbul Milletvekilleriyle ve ardından da Beykoz Protokolü Üyeleri'yle gerçekleşecek. Bugün siz muhtarlarımızla gerçekleştirdiğimiz toplantıda ise şunun altını çizmek istiyorum: Bizleri görmekten bıkacaksınız. Bundan sonraki süreçte mahalleleri dolaşacak ve sizleri yerinizde sık bir şekilde ziyaret edeceğiz. 2019 yılının Mart ayına kadar ve aralıksız Beykoz sokaklarında olacağız. Bizim gibi siyaset yapmak isteyen de gelip orada yapacak. Oturarak, çamur atarak siyaset yapmayacak.

Bizim Beykoz olarak derdimiz, üzüm yemek; bağcıyı dövmek değil... Siz muhtarlarımızı ziyaret ettikten sonra bilgilerimiz de olacak. Bunlar dâhilinde bir yol haritası belirleyeceğiz. Bundan sonra biz Başkanımızın, danışmanlarının ve ekibinin mücadele ettiği alanlara siyasi olarak destek vereceğiz. O kurumları adeta bezdireceğiz. Önceki İlçe Başkanlarımız Ahmet Batu ve Adem Sefer'in yanında çalıştık. Orada eksiklikler de vardı ancak ben onların yerinde olsam, belki ben de eksik yapacaktım. Biz ise şimdi bu eksiklerin bilinciyle; hem eksiklerimizi gidermek, hem de bizden sonra gelecek olan kişiye partimizi en verimli haliyle bırakmayı istiyoruz."

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Kolcu: “Sekreter ihtiyacımız var”

Mustafa Gürkan'ın ardından söz alan Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu, düzenlenen kahvaltılı toplantı dolayısıyla teşekkür ederek, yaşadıkları sorunları dile getirdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e de 'sekreter' konusuyla ilgili bilgi verdiğini dile getiren Hüsnü Kolcu, muhtarların en önemli sorununun bu olduğunu kaydetti. Toplantıya katılamayan muhtarların, bir sekreteri olmadığından dolayı zaman bulamadığından katılmadığını vurgulayan Kolcu, bir muhtara 'sigortasız sekreter' çalıştırdığı dolayısıyla 10 bin lira ceza verildiğini kaydetti.

‘Seçilemeyen ancak Aday olan vekiller arasında Adem Sefer de vardı’

Konuşmaların sona ermesinin ardından İBB Sosyal Tesisleri'nin avlusuna çıkan muhtarlar ve AK Parti Heyeti, birlikte toplu olarak basına poz verdi. Öte yandan, AK Parti Beykoz İlçe eski Başkanı Adem Sefer'in de katılım gösterdiği ve yine İBB Tesisleri'nde dün akşam ağırlanan toplantıda, Aday olup seçilemeyen şu AK Partili Milletvekili Adayları'nın olduğu öğrenildi:

Adem Sefer (1. Bölge 22. Sıra – 7 Haziran)

Esma Ersin (1. Bölge 29. sıra - 7 Haziran)

Alim Erdemir (1. Bölge 25. sıra - 1 Kasım)

Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu (1. Bölge 25. sıra - 7 Haziran)

Hacer Aktürk (1. Bölge 24. sıra - 1 Kasım)

Şeyma Döğücü (1. Bölge 18. sıra - 7 Haziran)

Coşkun Koç (1. Bölge 26. sıra - 1 Kasım)

Mustafa Özmen (1. Bölge 23. sıra - 1 Kasım)

Erdal Yılmaz (1. Bölge 20. sıra - 1 Kasım)Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, AK Parti, Muhtarlar, Milletvekili, Muhtarlar Derneği, Hüsnü Kolcu, İlçe Başkanı, Mustafa Gürkan, Adem Sefer, Esma Ersin, Alim Erdemir, Pınar Kandemir, Hacer Aktürk, Şeyma Döğücü, Coşkun Koç, Mustafa Özmen, Erdal Yılmaz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"