Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı MHP Toplantısında konuştu

  • 0
  • 2813
Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı MHP Toplantısında konuştu
Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı MHP Toplantısında konuştu

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongre sonucu Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanlığına seçilen Sedat Altun, MHP’nin toplantısında Beykoz’un sorunlarını sıraladı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili  Dr. İzzet Ulvi Yönter, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Cüneyt Göz, Şahin Gürz, Nevzat Ünlütürk, MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş ve MHP İl Başkanı Birol Gür’ün katıldığı toplantıda konuşan Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun Beykoz’un sorunlarını kalem kalem anlattı.

Beykoz’un nüfusunun 238 binlere düştüğünü ve bunun sebebinin imar çalışmalarının yapılamaması olduğunu ifade eden Altun,  birçok bölgede yaşanan mahkeme sorunlarının da bu duruma etken olduğunu, mahkeme sorunlarının bir an önce bitmesi gerektiğini dile getirdi.

Beykoz’a üç dört dönemdir metro talebi olduğunu da dile getirerek, ancak bunun 2024’ten sonra gündeme gelecek olmasının yapımını da 2029’a sarkıtacağını düşündüklerini ifade etti. Ekonomik anlamda getirisi olmadığı için Beykoz’a metro projesinin rafa kaldırılmasının muhtemel olduğunu ve bu vaadin Beykoz’a dört dönemdir söylendiğini kaydeden Sedat Altun, Beykoz Devlet Hastanesi’nden 60 yakın doktorun ayrıldığını ve Beykoz Devlet Hastanesine doktor takviyesi yapılmasını rica ettiklerini söyledi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun, Beykoz’a bir eğitim araştırma hastanesi talep ettiklerini ve bu proje için Tepeüstü ek Hizmet binasının değerlendirilebileceğini ifade eden Altun, İmar Barışı Affından o günkü şartlarda provoke edilerek yararlanamayan vatandaşlara bir kolaylık daha verilmesini istedi.

Başkan Altun, Beykoz’da bazı eğitim kurumlarında hala taşımalı sistemle eğitim verildiğini, bunu daha önce bakanlık düzeyinde bildirilmiş olmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını, Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesindeki öğrencilerin uzak yerlere gitmekten kurtarılması gerektiğini belirtti.

Beykoz’da beş tane üniversite olduğunu ve yurt sorunun acil çözülmesi gereken sorunlar arasında yer aldığını söyleyen Başkan Sedat Altun, konut imkanının kısıtlı olması nedeniyle de kira artışlarında fahiş rakamlar gördüklerini dile getirdi.

İmar konusunda da Beykoz’da adalet istediklerini vatandaşlar arasında eşitlik olması gerektiğini söyledi.

Haber Merkezi

Beykoz'da defineciler mezarları talan etti
Önceki Beykoz'da defineciler mezarları talan etti
Beykoz ormanları icradan satılığa çıkarıldı
Sonraki Beykoz ormanları icradan satılığa çıkarıldı