Beykoz muhalefeti CHP'li adayın toplantısında buluştu

  • 0
  • 3795
Beykoz muhalefeti CHP'li adayın toplantısında buluştu
Beykoz muhalefeti CHP'li adayın toplantısında buluştu
Beykoz muhalefeti CHP'li adayın toplantısında buluştu
Beykoz muhalefeti CHP'li adayın toplantısında buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Meclis Üyesi adayı Erdoğan Karadeniz'in düzenlediği toplantıda, muhalefet hedeflerini anlattı.

Çiğdem Mahallesindeki Yunus Emre Spor Tesislerinde düzenlenen toplantıya CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler, Meclis Üyesi Adayı Erdoğan Karadeniz ve diğer adaylar katıldı.

Toplantıda konuşan Erdoğan Karadeniz, katılımcılara 31 Mart'ta hep beraber iktidar olmaya var mısınız? sorusunu sordu.

Karadeniz, "Benim yanımda mısınız? Eğer siz bu heyecanla, bugüne kadar hangi partiyi nasıl oy vermişseniz vermişsiniz… Arkadaşlar biz sizin kime ne oy verdiğinize bakmıyoruz ancak biz Beykoz’a geldik. Beykoz’da hala çok sağlıksız, kendimiz yıllar önce gelip kafamızı sokacak bir yer yaptık ve o evler o şekilde kaldı. Kendimizi, oturduğumuz mahalleleri geliştiremedik. Bizim tapularımızı vermediler. İmar sorunumuzu çözmediler. İmar yok, tapusu yok. Beykoz’da neye bakıyoruz? Beykoz’da bir bakıyorsunuz, nüfus azalıyor. Üç tane fabrika kapandıktan sonra nüfusumuz her geçen gün azalmakta. Biz emekliler Beykoz’da kalmakta, gençlerimiz Çekmeköy’den daire alacak, Sultanbeyli’den ev alacak. Biz burada çocuklarımızı yaşatamaz hale geldik." dedi.

“Bizim Erdoğan”a destek için var mısınız?"

Tapu sorununun insanların yerinde kalacağı şekilde çözülmesi gerektiğini kaydeden Karadeniz, "Burada kentsel dönüşüm deniyor, zenginler arsalar satın alıyor. Kentsel dönüşüm mutlaka yapılmalı ancak biz burada oturacaksak yapılmalı. Biz burada oturmak istiyoruz. Burada oturmak için hep beraber var mıyız? Biz burada oturmak için buradan gitmek istemiyoruz. Çocuklarımızla burada yaşamak istiyoruz. Mahallemizin kültürünü yaşatmak istiyoruz. Siz şimdi Çiğdem mahallesinden yürüyerek Soğuksu’ya gittiğinizde sokakta merhaba diyeceğiniz binlerce insanlar var. Bu insanları görmek istiyoruz. Bu uğurda mücadele etmeye hazır mısınız? Ben de size en yakınınız olarak, gördüğünüze söyleyip görmediğinize selam söyleyerek… Sizin söyleminizle “Bizim Erdoğan”a destek için var mısınız?" diye konuştu.

İlçe Başkanı Mahir Taştan da 31 Mart 2024 seçimlerinin tarihi bir fırsat olduğunu ve iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

"Beykozluyu Beykoz’dan gönderme planları var"

Taştan, "Beykozlu Beykoz’da kalacak. Aksi takdirde uygulanacak imar planlarıyla inanın Beykozlunun  Beykoz’da kalma olasılığı yok. Kendilerine göre bir imar planı uyguladılar ve Beykozluyu Beykoz’dan gönderme planları var. Buna siyaset üstü bakın. A partisi, b partisi, c partisi diye bakmayın. Beykozlu Beykoz’da kalacak mı, gidecek mi? Çocuklarımızın evleri yok, Çekmeköy’e gidiyorlar, ikinci bir Beykoz oluşuyor. Bu fırsatı hep birlikte değerlendirelim diyorum. Sizlere İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun selamlarını iletiyorum. Beykoz’da bir oy Alaattin Köseler’e bir oy Ekrem İmamoğlu’na istiyorum." ifadelerini kullandı.

Programın kapanış konuşmasını CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler yaptı.

"Bu işin şakası kalmadı"

Beykoz'un 28 gün sonra sandık başına gideceğini kaydeden Köseler, "Bu 28 günde neler olabilir? Biz Beykozlu gençler olarak, CHP’nin Beykoz kadrosu olarak sizlerden destek istiyoruz. Bu desteği yalnız buradaki kardeşlerimizden değil, sizlerin ilişkide olduğu, komşuluk yaptığı Beykozlu kardeşlerimiz var. İlçe başkanımızın söylediği gibi, bu iş artık partiler üstü duruma geldi. Biz hangi siyasi görüşten olursa olsun herkesten destek almak, Beykozluluk bilincini yaymak, Beykozlunun Beykoz’da kalması ve Beykozlu kadro ile yönetilmesi için destek istiyoruz. Bu işin şakası kalmadı." dedi.

"Bu halkın gücünü kimse hafife almasın"

Köseler, şunları kaydetti:

"25 yıldır, bugünkü siyasi partili cumhurbaşkanının İstanbul Büyükşehir Başkanı olduğu süreçten başlayarak, başbakanlık yaptığı süreç de dahil olmak üzere, buraya atadığı belediye başkanlarının 25 yıldır Beykoz’da planları askıya çıkartıp tekrar askıdan indirip Beykozluya müjde verdiklerini söyleyerek sürekli avuç uzatarak Beykozlunun imar ve mülkiyet sorununu çözmediği bir süreç yaşadık. Bu süreçte görüldü ki Beykozlunun kazanımı olmadı. Beykoz’un kendisine sormalı, bu süreçte kimler kazandı? Nun Okulları kazandı, tekel fabrikamızı kaybettik, iş yerlerimiz kapandı. Beykozluyu işsiz ve emekli kenti yaptılar. Bunların hepsi gözümüzün önünde oldu. Artık takım tutar gibi siyasi parti tutma dönemi bitti. Bu son viraj. 28 gün sonra mühür sizin elinizde. En büyük güç halkın gücüdür, bu halkın gücünü kimse hafife almasın."

Haber Merkezi

Beykoz'da Zimem Defteri geleneği sürüyor
Önceki Beykoz'da Zimem Defteri geleneği sürüyor
Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Sonraki Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz