Beykoz Müftülüğünün acı günü

  • 0
  • 8127
Beykoz Müftülüğünün acı günü

Uzun süredir Beykoz Müftülüğü’nde şef olarak görev yapan Yusuf Koto hayatını kaybetti.

Beykoz Müftülüğü’nde yaklaşık 10 yıldır şef olarak görev yapan 55 yaşındaki Yusuf Koto geçirmiş olduğu ani rahatsızlık sonucu vefat etti.

Bilinen her hangi bir rahatsızlığı olmadığı ifade edilen Yusuf Koto’nun aort damarında genişleme olduğu ve ani bir şekilde ameliyat esilmesi gerektiğine karar verildi. Yapılan ameliyat sonrası vefat eden Yusuf Koto için bugün 21 Şubat 2022 Pazartesi günü cenaze namazı kılınacağı bilgisi verildi.

Evli ve bir kız bir erkek olmak üzere iki çocuk babası olan Yusuf Koto için Ortaçeşme Merkez Camii’nde öğlen namazına müteakip cenaze namazı kılınacak.

Yusuf Koto’nun naaşının kılınacak cenaze namazının ardından memleketi Rize’nin Güneysu ilçesine yolcu edileceği bildirildi. Öte yandan, Yusuf Koto’un vefatı nedeniyle diyanet camiasından ar arda başsağlığı mesajları yayınlandı.

Beykoz Müftüsü Ali Efe, “değerli bir mesai arkadaşımız kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun. Değerli mesai arkadaşıma Yüce Allah’tan rahmet ailesine ve mesai arkadaşlarıma sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Daha önce Beykoz Müftüsü olan ve hali hazırda Kütahya Müftüsü olarak görev yapan Hüseyin Demirtaş’da, “Vefatı ile bizleri derin teessüre boğan kardeşimize Yüce Mevla'dan rahmet diliyorum. Ailesi, dostları ve camiamıza sabırlar diliyorum.” dedi.

Haber Merkezi

Anlaş (m) ı – Yorum… İttifak, Koalisyon, Seçim
Önceki Anlaş (m) ı – Yorum… İttifak, Koalisyon, Seçim
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler