Beykoz Müftülüğü'nde din değiştirdi

  • 4
  • 9949
Beykoz Müftülüğü'nde din değiştirdi
Beykoz Müftülüğü'nde din değiştirdi
Beykoz Müftülüğü'nde din değiştirdi

Beykoz Anadoluhisarı’nda ikamet eden Edit Karaali İslam dinini seçti.

Beykoz Anadoluhisarı’nda ikamet eden Edit Karaali İslam dinini seçti.

İşadamı Hayrettin Rebi Karaali ile 43 yıllık evlilik hayatını sürdüren  Edit Karaali, eşi ile birlikte Beykoz Müftülüğü'ne müracaat ederek dinini değiştirdi.

17 Şubat 2016 tarihinde İlçe Müftülüğünde yapılan ihtida merasiminde şahitlerin huzurunda Kelime-i Şehadet getiren Bayan Karaali Müslüman oldu.

İhtida merasiminde, “Bugünkü ikrarınızla birlikte İslam Dinine girmiş oldunuz. Allah mübarek eylesin. İslam Dini, Tevhit esasına dayalı bir dindir. Sosyal hayatta birliği ve sevgiyi esas alır. Bu nedenle İslam dinini iki esasta toplamak mümkündür: Yüce Allah’a saygı,  Mahlukata şefkat ve merhamet." şeklinde konulan Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İslâm'a göre, İslâm dinini kabul ettiğiniz andan itibaren geçmiş günahlarınızı Allah Teala’nın bağışladığını, Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed müjdelemektedir. Biliniz ki insanların yanılarak yapacağı günahları ancak Allah affeder. Bunun için ona yalvararak tövbe ve bağış istenerek af dilenilir. O kullarına çok yakındır. Dualarınızı tövbelerinizi kabul eder” dedi.

Çiçeği burnunda Müslüman Edit Karaali'de, "Gerçekten çok mutluyum. Ben Alman asıllı bir insanım. Eşimle birlikte 43 yıldan bu yana evliyim. Türkleri çok iyi tanıyorum. Mahallemizdeki insanların misafirperverlikleri, komşulukları ve benim daha önceki dinime saygı duymaları beni mutlu ediyordu. Eşim hiçbir zaman bana baskı yapmadı. Kur’an-ı Kerimi okudum. Kur’anda ki bazı ayetlerin  sert üslubundan  endişe etmiştim. Eşim o noktada beni bilgilendirdi. Artık şimdi daha çok mutluyum." şeklinde konuştu.

Müftü Demirtaş, Edit Karaali’ye Kurân-ı Kerim  ile İslam dini hakkında bilgi veren dini kitaplar hediye ederek İhtida Belgesi verdi.

WhatsApp İhbar Hattı: 0 (541) 464 6673 

Haber Merkezi

Beykoz'un göğsü Antalya'da kabardı
Önceki Beykoz'un göğsü Antalya'da kabardı
Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Sonraki Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Yorumlar (4 Yorum)

Osman selek (6 yıl önce)

Hanımefendi yi kutluyorum

Mustafa FIRAT (8 yıl önce)

Edit Karali Hanımefendi sizi ve eşinize saygılar sunarım. Rabbim hayırlı mübarek eylesin. Ne mutlu size ki gerçeği görüp bunu kabul ettiniz. Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve eğlenceden ibarettir. Gerçek alem yeniden diriltilip hesap vereceğimiz alemdir. Rabbim cennetini kazanmayı size de bizlere de nasip etsin. Ne mutlu ölüm gelmeden önce bunu görüp Allah a yönelip ona kul olanlara. Allah bize yeter O ne güzel Mevla, ne güzel vekildir.

Muhlis Yıldız (8 yıl önce)

Hanımefendiyi ve beyefendiyi kutluyorum. Uzun yıllar farklı dinde olmalarına beraberliklerini devam ettirmişler. Müftülüğümüzde de güzel bir merasim yapılmış. İslam Dinini temsil konusunda hepimize görevler düşüyor.

Raif Mermutlu (8 yıl önce)

Sayın Edit Karaali'yi seçiminden dolayı kutluyorum. Allah bundan sonraki hayatında kendisine ve ailesine sağlık ve huzur versin inşallah."Eşim bana hiçbir zaman baskı yapmadı" diyor. Eşini de kutluyorum. İçten gelmeyen, baskı ile yapılan hiçbir işten hayır gelmez zaten. Çünkü Allah insanları yaratılmışların en şereflisi olarak yaratmış ve O'na akıl ve irade vermiştir. Ayrıca kitaplar ve peygamberler vasıtasıyla da en doğru yolu göstermiştir. Bundan sonrası tümüyle insanın kendi iradesine bırakılmıştır. Peygamberlerin dahi zorlama yetkisi yoktur. Ben tekrar KARAALİ ailesini kutluyor her konuda yardıma hazır olduğumuzu bildiriyorum. Sayın Müftümüze de hürmetlerimi arz ediyorum. Raif MERMUTLU 532 256 54 61

Yorum Yaz