Son Dakika

Beykoz Müftülüğü’nde 7 imam açığa alındı

Beykoz Müftülüğü’nde 7 imam açığa alındı
08.08.2016 20:27
| | |
8671

Beykoz Ortaçeşme Mahallesi, Bağüstü Camii İmami Azmi Koç ile birlikte 6 kişi daha 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi sonrası açığa alındı.

Daha önce, 17-25 Aralık operasyonlarının hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiası ile hakkında soruşturma açılan ve yapılan soruşturma sonucunda müfettiş raporuyla devlet memurluğundan atılan Azmi Koç, mahkeme kararıyla geri dönmüştü.

15 Temmuz Gecesi Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi sonrası Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tekrar açığa alınan Azmi Koç’un, 15 Temmuz gecesi sala okumak için Beykoz Müftülüğü yetkililerinden resmi yazı istediği de iddia edildi.

Öte yandan, Beykoz Müftülüğü bünyesinde görev yapan 7 din görevlisinin FETÖ teşebbüsü sonrası açığa alındığı öğrenilirken, yapılacak soruşturma sonrası söz konusu isimlerin göreve dönüp dönmeyeceklerinin netlik kazanacağı bildirildi. FETÖ nedeniyle Beykoz Müftülüğü’nden açığa alınanların sayılarının artabileceği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

Beykoz Ortaçeşme Mahallesi, Bağüstü Camii İmami Azmi Koç’un daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AK Parti'ye oy verenlere hakaret ettiği iddia edilmişti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Gazetesi, İmam, FETÖ, Soruşturma, Azmi Koç, Beykoz Müftülüğü

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"