Toplum

Beykoz Müftülüğü sahurda gençleri buluşturdu

Beykoz Müftülüğü sahurda gençleri buluşturdu
10.06.2017 19:20
| | |
5099

Foto galeri

Beykoz'da, cami gençlik kolları oluşumunu tamamlayan Müftülük, ilk kez düzenlenen "Gençlik Buluşması" isimli sahur programında gençleri bir araya getirdi.

Beykoz İlçe Müftülüğü tarafından "Geç kalma, genç gel" sloganıyla düzenlenen gençlik buluşması İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz'ın katılımıyla yapıldı.

Beykoz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen gençlik buluşmasına İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Kur'an kursu öğrencilerinin şiirler okuduğu program da Sultanahmet Camii Müezzini Musa Aşgın Tuna ve 2017 yılı Kur'an-ı güzel okuma Dünya Birincisi Habip Deveci, Kur'an-ı Kerim okudu. 

"Ramazanın gönlümüzü kuşattığı bir aydayız"

Gençlik buluşmasında konuşan İstanbul İl Müftüsü Yılmaz, "Bütün güzellikleriyle ramazanın gönlümüzü kuşattığı ve şehrimizi donattığı bir aydayız" dedi.

Ramazan ayının yer yüzündeki insanları inşa etmek üzere geldiğini söyleyen Müftü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, "Ramazan, güzellikleriyle gerçekten sahuruyla iftarıyla orucuyla bizi inşa etmek üzere geldi. Bunun en güzel örneğini burada yaşıyoruz. Organizasyona ev sahipliği yapan çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Emek verilince neler yapılabileceğini anlamak bakımından bu organizasyon anlamlı olmuştur. Bakarsanız görüyorsunuz, görürseniz de hissediyorsunuz ve sonrasında yüreğiniz sizi çözüm bulmak için harekete geçiriyor. Bakmazsanız görmezsiniz, sonrasında ne genç var, ne çocuk var, ne problem var?" ifadelerini kullandı.

"Ömür aslında imanla alakalıdır"

İnsan ömrünü, "Allah'ın doğumla ölüm arasında bu dünyaya iman için insanoğlunu gönderdiği hayırlı zaman dilimi" olarak tanımlayan Yılmaz, şunları söyledi:

"Allah yüreğimize dert versin. Bu dert Allah, ilim derdi, İslam ve Kur'an derdi olsun. Sizler bu dertle dertlenen bahtiyarlarsınız. Ömür dediğimiz şey Allah'ın doğumla ölüm arasında bizim bu dünyaya iman için gönderdiği hayırlı zaman dilimidir. Ömür aslında imanla alakalıdır. Arapçada da aynı kökenlidir. Biz aslında ömrümüzü Allah'ın bize ayırdığı zaman dilimini iman etmek üzere bu dünyaya geliyoruz. Allah bize bir ömür veriyor. İmanla tamamladığımız zaman bu ömrü mamur bir ahiret hayatına adım atmış oluyoruz"

"Gençlerimize yatırım bizim görevimizdir"

Beykoz Müftüsü Ali Efe ise "Gençlik sadece zaman dilimi olmaktan öte bir ruh halidir. Zaman dilimiyle bu yan yana gelirse aliyyül ala, toplumların geleceğin teminatı dediği gençlik teminat demektir. Toplum olarak bunun farkındayız. Gençler için sorumluluk göstermek her birimizin vazifesidir. İyi değerlendirilirse gelecek yaşlarda ah vah denilmeyecektir. Onların kadrini bilmek geleceğimiz açısından bizim için değer olacaktır. Gençlerimize yatırım yapmak gelecekle düşünmek bizim görevimizdir" şeklinde konuştu.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'da gençlere seslendiği konuşmasında her zaman için, "Vatana ve millete hayırlı olma" gayesiyle hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

"15 Temmuz'a kadar gençlikten ümidim yoktu"

Kaşıtoğlu şöyle dedi: "Bu güzel akşamı daha da güzel olmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Gençlerin böyle çalışmaların içinde olduğunu gördükçe daha da mutlu oluyoruz. Açık söylemek gerekirse benim 15 Temmuz gecesine kadar gençler için bir ümidim kalmamıştı. Ama onlar o gece zaman ve mekan bana emanettir düsturuyla hareket ettiler. Şimdiden her birinizin ramazan bayramını tebrik ediyorum."

İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ve beraberindeki heyet daha sonra gençlerle birlikte sahur yaptı. 

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Diyanet İşleri Başkanlığı, Beykoz Müftülüğü, Gençlik Buluşması

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"