Son Dakika

Beykoz Müftülüğü çocukları hiç ihmal etmiyor

  • 0
  • 7907
Beykoz Müftülüğü çocukları hiç ihmal etmiyor
Beykoz Müftülüğü çocukları hiç ihmal etmiyor
Beykoz Müftülüğü çocukları hiç ihmal etmiyor
Beykoz Müftülüğü çocukları hiç ihmal etmiyor
Beykoz Müftülüğü çocukları hiç ihmal etmiyor
Beykoz Müftülüğü çocukları hiç ihmal etmiyor

Beykoz Müftülüğü’nün, 5-10 yaş arası çocuklara yönelik düzenlediği iftar programına yoğun ilgi oldu. İftar programına tam 375 çocuk katıldı.

Beykoz Müftülüğü’nün, çocuklara ramazan alışkanlığı kazandırmak amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlediği iftar programına çocuklar ve aileleri yoğun gösterdi.

Daha önceden başvuru yapılmak kaydıyla organize edilen etkinliğe 375 çocuğun yanısıra 200’de aile katıldı. Ortaçeşme Merkez Camii’nde iftara yakın bir saatte organize edilen programı Beykoz Müftüsü Ali Efe’de bizzat takip etti.

Cami avlusunda toplanan yüzlerce çocuk yerlere serilen kilimlerin üzerine oturtuldu ve kendilerine; Meddah ve Karagöz Hacivat gösterisi yapıldı. Marşlar ve ilahilerinde söylendiği çocuk eğlencesinde yine Türk İslam dünyasının Ramazan kültünde olan iftar vaktini belirtmek amacıyla birçok ilimizde kullanılan “Ramazan Topu” anlatıldı. Çocuklara küçük çaplı sürpriz hediyelerin verildiği ve çeşitli yarışmaların düzenlendiği programa katılan 375 çocuk doyasıya eğlenirken, aileleri de onları izledi.

Türkiye Diyanet Vakfı, Ortaçeşme cami görevlileri, hayırsever esnaf ve vatandaşlardan temin ettikleri desteklerle Beykoz Müftülüğü’nün organize ettiği programın son aşamasında iftar yemeği ve akşam namazı vardı.

Çocuklar velileri ile birlikte iftar yaptıktan sonra akşam namazını kıldı... Beykoz Müftüsü Ali Efe ise konuyla ilgili Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklamada, “Beykoz Müftülüğü olarak çocuklara Ramazan alışkanlığı kazandırmak amacıyla her ramazan ayında bir gün böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Bu yıl ikinci kez organize ettiğimiz etkinliğimize geçen yıla oranla bu yıl biraz daha fazla ilgi oldu. Buda bizi mutlu ediyor.” dedi.

Müftü Efe, amaçlarını, çocuklara Ramazan alışkanlığı kazandırmak olarak ifade ettiği açıklamasında, bu yıl ikincisini düzenledikleri programı, “Geleneksel Çocuk İftarı” olarak isimlendirdiklerini ve bundan sonra Beykoz’da bu etkinliğin her yıl yapılacağını söyledi.

Ali Efe, “‘ağaç yaşken eğilir’ deyişiyle baktığımızda, çocuklarımıza bu manada gereken önem göstermeliyiz. Ayrıca çocuklarımızın bu yaşlarda zihinlerine giren hatıraların kolay kolay silinmediği de göz ardı etmemeliyiz” dedi.

Haber Merkezi 

Beykoz’un tarihi kulübü kongre yaptı
Önceki Beykoz’un tarihi kulübü kongre yaptı
Beykoz Türk Ocağı kongre yaptı
Sonraki Beykoz Türk Ocağı kongre yaptı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz