Güncel

Beykoz Müftülüğü 2016'ya hazır!

Beykoz Müftülüğü 2016'ya hazır!
17.12.2015 00:44
| | |
3839

Beykoz İlçe Müftülüğü'nün elektronik adresi olan web sitesinde yenileme çalışmaları yapıldı.

Beykoz İlçe Müftülüğü'nün elektronik adresi olan web sitesinde yenileme çalışmaları yapıldı.

Diyanet İşleri'ne bağlı olarak ilçede hizmet veren Beykoz Müftülüğü, elektronik adresinde çeşitli değişiklikler yaptı. Beykoz Müftülüğü'nün resmi web sitesi olan www.beykozmuftulugu.gov.tr uzantılı adreste, yapılan değişiklikler sonrası Beykozlular, dini konularda daha hızlı bilgi alabilecekler. Dost Beykoz'a özel olarak yaptığı açıklamada, sitenin 'interaktif' bir biçimde hizmet vereceğini söyleyen Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, "Beykoz Müftülüğü 2016 yılına yepyeni bir görünüm ve içerikle girecek. Bu kapsamda Müftülük bünyesinde yeniden yapılandırma başlatıldı. Hem halk hem de kurum personeli ile iletişimizi daha güçlü bir şekilde sağlayabilmek için web sitemiz yeniden düzenleniyor. Web sitemiz 2016 yılı başında yeni ara yüzü hizmete girecek" şeklinde konuştu.

Beykoz Müftülüğü, yenilenen ve 2016 yılında hizmete girecek olan elektronik adresinde, bir dizi yenlik gerçekleştirdi. Yenilenen sitenin forum bölümünde, kurumsal hizmetler başta olmak üzere Kur'an-ı Kerîm Kursu öğrencilerinin ve Müftülük personelinin proje ve çalışmaları yer alacak. Kurslarda yapılan faaliyetlerin de kategori olarak bölgelere ayrıldığı ve her bölgedeki faaliyetin ayrı ayrı vurgulanacağı sitede vaaz ve irşat paylaşımı bölümleri de bulunacak. Dosya ve doküman paylaşımının da uygulanacağı Müftülük web adresinde ayrıca personel bilgisi ve eğitim paylaşımları da olacak.

Öte yandan Dost Beykoz'a özel olarak konuyla ilgili açıklamalar yapan Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, şunları kaydetti:

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş: “Statik bir kurum yerine, dinamik bir kurum kimliği öne çıkacak, inşallah”

"Hem sanal âlemde hem de reel âlemde yeniden yapılanıyoruz. Beykoz Müftülüğü, kurumsal hizmetlerini Türkiye Diyanet Vakfı Beykoz Şubesi'ne ait binasında sürdürmektedir. İnsanlar gibi kurumların da yenilenmeye, yapılanmaya ihtiyaçları vardır. Beykoz Müftülüğü 2016 yılına yepyeni bir görünüm ve içerikle girecek. Bu kapsamda Müftülük bünyesinde, yeniden yapılandırma başlatıldı. Bizler, 350 kişilik kadromuzla; 135 Cami ve 110 Kur’an Kursumuzla halkımızın hizmetinde olacağız.

Gelişen şartlara ayak durmak ve beklentileri karşılayabilmek için Müftülük bünyesinde fiziksel değişimlere ihtiyaç duyuldu. Bu kapsamda, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ile Diyanet Yayınları Satış Bölümü müstakil hale getirildi. Memurlarımızın ve vatandaşlarımızın iletişimini kolaylaştıracak şekilde Müftülük Kalemi'nin yeri değiştirilerek, daha kapsamlı bir ofis haline getiriliyor. Ziyaret Heyetlerini karşılayacağımız, özel toplantılarımızı yapacağımız mini salonumuz hizmete girdi. Müftülük girişi, Selçuklu motifi ile yeniden düzenlenerek hizmet vermeye başladı. Daire personelinin daha rahat bir ortamda dinlenme ve yemeklerini yiyebilecekleri özel bir alan oluşturuldu. Kısacası, Müftülük hizmet binasında, kapsamlı bir tadilata ve tamirata gidildi. İnşallah, bir açılış programı ile yapılanları kamuoyu ile paylaşacağız.

Diğer taraftan hem halk hem de kurum personeli ile iletişimizi daha güçlü bir şekilde sağlayabilmek için web sitemiz yeniden düzenleniyor. Web sitemizin 2016 yılı başında, yeni ara yüzü hizmete girecek. Sitemizde Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ile Forum bölümümüz dikkatleri üzerine çekecek. Özellikle Forum bölümümüzde kurumsal hizmetlerimizi, tüm personelin katılımıyla değerlendireceğiz. Cami Hizmetleri, Kur’an Kursu Hizmetleri, Vaaz ve İrşad Hizmetleri tartışılacak ve değerlendirilecek. Statik bir kurum yerine dinamik ve aktif bir kurum kimliği öne çıkacak, inşallah..."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, İlçe Müftülüğü, Hüseyin Demirtaş, Türkiye Diyanet Vakfı, Dini Rehberlik Bürosu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"