Eğitim

Beykoz Milli Eğitim Müdürü'nden yarıyıl önerileri

Beykoz Milli Eğitim Müdürü'nden yarıyıl önerileri
19.01.2018 14:22
| | |
9209

Foto galeri

Beykoz'da eğitim-öğretime devam eden 42 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Beykoz genelindeki, ilk-orta ve lise düzeyinde eğitim-öğretimine devam eden 42 bin öğrenci karne aldı. Kimileri aldıkları taktir veya teşekkür belgeleriyle sevinirken, kimileri ise umduğunu bulamadı.

Beykoz'da 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı bugün okullarda düzenlenen törenle sona erdi. İlçe genelinde 172 okulda düzenlenen törenlerle öğrenciler karnelerini aldı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay'da Fatin Hoca İlkokulu'nda düzenlenen törene katıldı. Burada öğrencilerle ilgilenen Katırcı ve Bozbay, bazılarının karnelerini de inceledi.

Öğrencilere 15 gün devam edecek tatil ile ilgili tavsiyelerde bulunan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, bolca kitap okumalarını isteyerek kendilerini ikinci döneme hazırlamalarını istedi.

-"Asla azarlamaya dönüşmemeli"

Öğrenci velilerine de 'kötü karne' ilgili tavsiyelerde bulunan Bozbay, "Kötü karne hiçbir zaman dünyanın sonuymuş, düzeltilemezmiş gibi düşünülmesin. İlçemiz genelinde 42 bin öğrencimiz bugün karne alıyor. Velilerimizden ricam, öğrencilerle sadece kötü karnenin nedenleriyle ilgili konuşulabilir. Fakat bu asla azarlamaya dönüşmemelidir" ifadelerini kullandı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise karne olan öğrencilere hayırlı olsun dileklerini iletti.

2017-2018 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı 5 Şubat Pazartesi başlayarak, 8 Haziran 2018 Cuma günü sona erecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Yarıyıl, Tatil, Karne, Kazım Bozbay, Ahmet Katırcı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"