Son Dakika

Beykoz Milli Eğitim’den hasarlı okul açıklaması

  • 0
  • 9692

İstanbul Valiliği’nin yayınlamış olduğu az hasarlı okullar listesinde Beykoz’dan bir okulun yer alması üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir açıklama yaptı.

26 Eylül Perşembe günü yaşanan deprem sonrası, Fatinhoca İlkokulu C Blokta küçük çatlaklar gözlemlenmiş ve yetkililere derhal durum bildirilerek teknik heyetle inceleme talebinde bulunulduğu belirtilen açıklamada, uzmanlar tarafindan yapılan inceleme sonucunda Fatinhoca İlkokulu Ana Sınıfında ve öğretmenler odasının bulunduğu C Blokta güçlendirme tadilatı yapılması kararı çıktığı kaydedildi.

Konuyla hassasiyetle ilgilenen İstanbul Valiliği duyurusunda, "Az Hasarlı Olarak Tespit Edilen Okullar Listesi"nde, Beykoz’dan A,B,C şeklinde 3 Bloktan oluşan Fatinhoca İlkokulu’nun yer aldığı belirtilen açıklamada, listede adı geçen Fatinhoca İlkokulu’nun sadece C Bloğunda küçük bir hasar tespiti yapıldığının altı çizildi.

Açıklamanın devamında şöyle denildi:

Bu nedenle; “30 Eylül 2019 Pazartesi günü sadece Anasınıfı A ve Anasınıfı B şubelerinde (hasar tespiti yapılan C Blokta) eğitime 1 günlüğüne ara verildiği ve anasınıfının, tadilat bitene kadar eğitim faaliyetine Ziya Ünsel Ortaokulu'nda bulunan diğer anasınıfın yanında devam edecektir.

İlkokul sınıflarımızın bulunduğu A Blok ve B Blok ana binalarımızda herhangi bir hasar ya da risk tespit edilmemiştir. İlkokul öğrencilerimiz normal eğitim öğretimlerine kendi sınıflarında devam edeceklerdir.

İLGİLİ HABER: Beykoz'da o okul hasarlı çıktı, Pazartesi tatil

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beykoz'a geliyor
Önceki Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beykoz'a geliyor
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz