Beykoz Millet Bahçesi Nisan 2023'te açılacak

  • 0
  • 8877
Beykoz Millet Bahçesi Nisan 2023'te açılacak

Plan ve ihale çalışmaları tamamlanan Beykoz Millet Bahçesi, 2023 yılının Nisan ayında vatandaşların hizmetine açılacak.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm temel atma töreni için Beykoz'a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, tören sırasında yaptığı konuşmada Beykoz Millet Bahçesine ilişkin de bazı değerlendirmelerde bulundu.

Doğaya zarar vermeden, betonlaştırmadan, buradaki yaşamı, anıları, hatıraları canlandıracak ve geleceğe aktaracaklarını kaydeden Bakan Kurum, "Beykoz Çayırı Millet Bahçesi projemiz Nisan ayında tamamlanacak ve Beykozlu kardeşlerimizin hizmetine sunulacak. Burada kütüphanemizde, kıraathanemizde, gençlerimiz ders çalışacaklar. Burada vatandaşımız, milletimiz huzur içerisinde vakit geçirecek. Biz tamamen doğal malzemelerden burada vatandaşlarımızın bütünleşeceği burada birlik beraberliğin en üst seviyeye çıkacağı projemizi onlar istemese de biz yine her projemizde olduğu gibi milletimizle birlikte gönül gönüle yapacağız." dedi.

Kurum, şunları söyledi:

"Millet bahçemizi hani bu projenin neyine karşı çıkıyorlar? Onu da bir sormak lazım. Yani burası atıl kalsın. Burası işte çöplerin içinde vatandaşımız vakit geçirsin. Burada gelen vatandaşımız ihtiyaçlarını gidermesin istiyorlar.. Bizim Atatürk Havalimanı millet bahçemizde de karşı çıktılar. Evet tabii onlar karşı çıkmaya devam etsinler. Biz milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz."

Projede neler yapılacak?

38 bin m² büyüklüğündeki Tarihi Beykoz Çayırı, etrafındaki olumsuzluklar sebebiyle uzun süredir vatandaşlar tarafından yeterince verimli kullanılamıyor. Projede öncelikle bu olumsuzlukların giderilmesi planlanıyor. Kamuya ait olan yerlerin tahliye edilip tekrar kamu kullanımına kazandırılmasıyla oluşacak alanlar değerlendirilecek ve Beykoz Çayırı Millet Bahçesi kapsamında ele alınacak.

Proje alanında Tarihi Beykoz Çayırı, araç trafiğinden arındırılmış çınar ağaçlarının olduğu yürüyüş yolu, atletizm sahası, koşu pisti, tenis kortu, yenilenmiş spor tesisi, Beykoz Millet Kıraathanesi, oturma alanları gibi nitelikli özellikler ve alanlar olacak. Tüm özellikleriyle birlikte Beykoz Çayırı Millet Bahçesi’nin büyüklüğü 104.600 m² olacak.

Haber Merkezi

Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Önceki Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz