Beykoz Millet Bahçesi'nin ilk etabı 12 Mayıs'ta açılacak

  • 0
  • 10597
Beykoz Millet Bahçesi'nin ilk etabı 12 Mayıs'ta açılacak

Beykoz'da konuşan Bakan Murat Kurum, Beykoz Millet Bahçesi'nin ilk etabının 12 Mayıs'ta açılacağını kaydetti.

Beykoz Ortaçeşme'de konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Beykoz Millet Bahçesi'nin ilk etabının 12 Mayıs'ta açılacağını bildirdi.

Açılışa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılması bekleniyor.

38 bin m² büyüklüğündeki Tarihi Beykoz Çayırı, etrafındaki olumsuzluklar sebebiyle uzun süredir vatandaşlar tarafından yeterince verimli kullanılamıyor. Projede öncelikle bu olumsuzlukların giderilmesi planlanıyor. Kamuya ait olan yerlerin tahliye edilip tekrar kamu kullanımına kazandırılmasıyla oluşacak alanlar değerlendirilecek ve Beykoz Çayırı Millet Bahçesi kapsamında ele alınacak.

Proje alanında Tarihi Beykoz Çayırı, araç trafiğinden arındırılmış çınar ağaçlarının olduğu yürüyüş yolu, atletizm sahası, koşu pisti, tenis kortu, yenilenmiş spor tesisi, Beykoz Millet Kıraathanesi, oturma alanları gibi nitelikli özellikler ve alanlar olacak. Tüm özellikleriyle birlikte Beykoz Çayırı Millet Bahçesi’nin büyüklüğü 104.600 m² olacak.

TARİHİ ÇAYIR AYNI ŞEKİLDE KALACAK

 Projeye ismini de veren Tarihi Beykoz Çayırı’nda hiçbir değişiklik yapılmayacak. Mevcut çayır aynı şekilde kalacak. Etrafındaki olumsuzlukların giderilmesi ve kamu alanlarının geri alınmasıyla birlikte Tarihi Beykoz Çayırı’na komşu yeni yeşil alanlar oluşturulacak. Bu çalışmayla birlikte Tarihi Beykoz Çayırı ihya edilmiş olacak.

Haber Merkezi

Murat Kurum Ortaçeşme’de Beykozlu gibi konuştu
Önceki Murat Kurum Ortaçeşme’de Beykozlu gibi konuştu
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz