Beykoz Meydanı’ndan dünyaya haykırış

  • Güncelleme: 02.03.2020 13:48
  • Okunma: 12626 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da gündem Kudüs... ABD’nin Kudüs tutumuna nefret yağdı… Yüzlerce vatandaş Beykoz Meydanı’nda toplanarak, ABD’yi protesto etti.
Beykoz Meydanı’ndan dünyaya haykırış

Mitinge eski AB Bakanı Egemen Bağış, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, CHP meclis üyesi Gülay Demirel, Belediye Başkan yardımcıları, meclis üyeleri, başkan danışmanları, birim müdürleri, Beykoz Müftüsü Ali Efe, STK temsilcileri, muhtarlar ve ilçe sakinleri katıldı.

Cuma namazı çıkışı Beykoz Meydanında toplanan ve aralarında öğrencilerinde olduğu kalabalık, “Gençlik KUDÜS için kıyamda”, 'Kudüs bizimdir, bizim kalacak', "Kudüs'e selam, direnişe devam", “Kudüs’e sahip çık”, Kudüs Filistin’in başkentidir”, "Kudüs kırmızı çizgimizdir”, “Kahrolsun ABD”, “Mescidi Aksa’yı ezansız namazsız ve Müslümansız bırakma Allah’ım” pankartlarıyla  sloganlar attı.

Kudüs sahipsiz değildir. Kudüs bizimdir

Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ileterek başlayan eski Bakan Egemen Bağış, Hep beraber dünya ya haykırıyoruz. Kudüs sahipsiz değildir. Kudüs bizimdir. Kudüs insanlığındır. Kudüs Museviler içinde, Hıristiyanlar içinde biz Müslümanlar içinde gerçekten çok kutsal bir yerdir. Kudüs ABD Başkanı Trump'un iç siyasete malzeme yapamayacağı kadar büyük bir medeniyet merkezidir.” ifadelerini kullandı.

Bugün Dünya'da kişi başına düşen refahın en yüksek seviyede olduğu kabul edilen Avrupa'nın başarısının arkasında iki sebep vardır. Bir tanesi 60 yıldır Avrupalılar savaşmama kararı aldıkları, bir diğeri de, serbest ticareti teşvik etmeleridir. Bu iki formülle Avrupa Birliği müreffeh olmuştur. Bunu da beş yüz milyon insanla gerçekleştirmiştir. şeklinde konuşan Bağış şöyle devam etti:

“ İslam coğrafyasında, bir bucuk milyar insan var”

“Ama bugün İslam coğrafyasında, bir bucuk milyar insan var. Biz aynı şeyi savaşmamayı ve ticareti başarabilmiş olsak, geleceğimiz noktayı tahayyül edin.

Ama bugün İslam coğrafyasında maalesef acı var. Müslüman'ı Müslüman'a kırdırmaya çalışıyorlar. Libya'nın günlük petrol satışı beş yüz milyon avroydu... Kaddafi'yi bahane ettiler Libya'yı karıştırdılar, 11 kabile yıllardır savaşıyor. Ekmeğe muhtaç hale getirdiler. Irak medeniyetin Başkenti Bağdat, orada da bir iç savaş çıkardılar ve yıllardır kan ağlıyor.

Bu ülke İslam coğrafyasının en büyük umududur.

Recep Tayyip Erdoğan, bir bucuk milyarlık İslam Alemi'nin de en büyük umududur. Sakın zannetmeyin ki Kudüs ile ilgili kaos çıkartma planları YPG'nın aylardır silahlandırılmasından bağımsızıdır.  Sakın zannetmeyin ki Newyork'ta sahnelenen tiyatro oyunundan bağımsızdır. Sakın zannetmeyin ki, bugün körfez'de yaşanan kardeşi kardeşe kırdırtma olayından bağımsızdır. Bugün Yemen'de acı var. Suudi Arabistan'da acı var, Irak'ta acı var.  Bunların hepsi bizim aşağılık olarak adlandırdığımız bir merkezin organizasyonudur.

Bunlar başka coğrafyalarda da başka hain taşeronlar kullanıyorlar.

Mustafa Gürkan: “Kudüs Kutsallığın Başkenti”

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: “Kudüs kutsallığın başkentidir. Bu süreçte Yahudilerin hiçbir kutsalına dokunulmamasına karşın onların yaptığı zulüm arttıkça artıyor. Bugün bizlere çok iş düşüyor. Diriliş tekrar bu topraklarda olacaktır. Bu olayların küçük bir provasını 15Temmuz’da yaşamıştık. Ben inanıyorum ki fedakâr Beykozlular, kanıyla canıyla her zaman yüce duygularını korumaya hazırdırlar. Rabbim birlik ve beraberliğimizi, Kudüs’ün barışını görmemizi sağlasın.” diye konuştu.

Başkan Çelikbilek: “Kudüs Bizim Vazgeçilmezimizdir”

Kudüs’le oynanmasına asla müsaade etmeyeceklerini belirten Başkan Yücel Çelikbilek, “Kudüs bizim vazgeçilmezimizdir. Kanımız, canımız, inancımız, varlığımızdır. Bugün Türkiye’nin her yerinde Kudüs için dua vardır. Kudüs bizimdir bizim kalacaktır. Kudüs’le oynanmasına asla izin vermeyeceğiz. Allah, sizler var olduğunuz müddetçe siyonistlerin oyunlarını bozacaktır. Bizleri buraya getiren büyük bir sevgidir. Kudüs bize Rabbimizin emanetidir. Selahattin Eyyübi’nin, Kılıçarslan’ın, ecdadımızın emanetidir. Peygamberimizin (SAV) arşa çıktığı miraç mucizesinin olduğu yerdir. Diğer din mensuplarının da, ecdadımızın da mukaddes emanetlerini, hatıralarını korumuş bir milletin evlatlarıyız. Onların oyunlarına gelmeyeceğiz. Yeryüzünde barış, Kudüs’ün hür olmasıyla sağlanacak” dedi.

Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin Kudüs’ün özgürlüğü, barış ve selameti için ettiği duaya alanda bulunan herkes eşlik etti.

Haber Merkezi