Beykoz Meydanı’nda 5 bin vatandaşa iftar sofrası

  • Güncelleme: 25.06.2015 14:50
  • Okunma: 6939 kez
  • Yorum: 0
Beykozlular Ramazan ayının bereketini ve sevincini paylaşmaya devam ediyor.
Beykoz Meydanı’nda 5 bin vatandaşa iftar sofrası

Beykoz Meydanı’nı dolduran ilçe sakinleri, 5 bin kişilik Sokak İftarı’nda hep birlikte oruç açtı.

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği ‘Sokak İftarlarıBeykoz Meydanı’nda çocuk, genç, ihtiyar, aileler ve komşulardan oluşan 5 bin kişiyi buluşturan programla sürdü. İftara katılan Beykozlu Ermeni vatandaşlar da hoşgörü ve kardeşliğin sembolü oldu.  

Beykoz Belediyesi tarafından 6 yıldır sürdürülen ‘Sokak İftarları’ bu yıl da tüm canlılığı, huzuru ve neşesiyle devam ediyor. Her akşam farklı mahallerde düzenlenen iftar programlarında Beykozlular bir araya gelerek iftar sofralarının bereketini paylaşıyorlar. Dün akşam düzenlenen iftar programında Beykoz Meydanı’nı dolduran 5 bin kişi, oruçlarını birlikte açtı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Eyüp Salih Elmas, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Meclis üyeleri, Başkan danışmanları ve vatandaşların yoğun katılımıyla tıklım tıklım dolan Beykoz Meydanı, paylaşma ve kardeşliğin merkezi oldu. İftara katılan Beykozlu Ermeni vatandaşlar da kardeşlik ve hoşgörünün en güzel örneğini sergilediler.

Yemek dağıtımına yardım eden Başkan Yücel Çelikbilek, “Beykoz’da Ramazan’ın bu yıl da bereketli, huzurlu ve sevgi dolu geçtiğini ifade ederek, buradan yükselen muhabbet ve kardeşliğin tüm İslam âlemini, bütün insanlığı kuşatmasını dilediklerini vurguladı.

Sokak İftarları bugün Çiftlik, Baklacı, Yavuz Selim ve Fatih Mahalleleri’nde düzenlenecek iftarlarla sürecek. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz