Beykoz Merkez sahili 2018 bitmeden böyle olacak!

  • 0
  • 27253
Beykoz Merkez sahili 2018 bitmeden böyle olacak!
Beykoz Merkez sahili 2018 bitmeden böyle olacak!
Beykoz Merkez sahili 2018 bitmeden böyle olacak!

İBB yeni bir proje açıkladı. Projeye göre Beykoz Meydan Sahili genişletilerek, 11 bin m²'lik alan doldurulacak ve sahil genişletilecek.

Beykoz, Kanlıca-Çubuklu Sahil Yolu’nun ardından yep yeni bir sahil şeridine kavuşuyor. Beykoz sahili 550 mt boyunca, 492 kazıkla denize doğru 15-17 metre genişleyecek, yayalar kesintisiz yürüyüş keyfine kavuşacak.  

İBB Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı Altyapı Projeler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Beykoz Meydanı ve Sahil Düzenleme Projesi”yle mevcut meydan ve sahil, 492 kazıkla 11 bin metrekarelik yeni dolgu alanı oluşturularak genişletilecek.

Balık Tutma Terasları ve Dinlenme Alanları

550 metrelik bu sahil bandı boyunca oturma, dinlenme ve yürüyüş alanları, bisiklet parkuru, balık tutma terasları ve seyir iskeleleri yapılacak. Tarihi Beykoz Meydanı, Onçeşmeler, vapur iskelesi, tarihi yalılar, çınar ağaçları öne çıkacak. 

Kesintisiz Yürüyüş Keyfi

Var olan alan ile birlikte toplam 34 bin metrekarelik sahil bandı ortaya çıkacak ve sahilde kesintisiz yaya sirkülasyonu sağlanacak. Araçlar  için parklanma cepleri yapılacak ve peyzaj çalışmasıyla da sahil bandı güzelleştirilecek.

Projenin 2018 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor.

Haber Merkezi

Beykoz amatörleri 30 -31 Aralık 2017 maç programı
Önceki Beykoz amatörleri 30 -31 Aralık 2017 maç programı
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz