Yazıcıoğlu Beykoz'da unutulmadı

  • 2
  • 6883
Yazıcıoğlu Beykoz'da unutulmadı
Yazıcıoğlu Beykoz'da unutulmadı
Yazıcıoğlu Beykoz'da unutulmadı
Yazıcıoğlu Beykoz'da unutulmadı
Yazıcıoğlu Beykoz'da unutulmadı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ölümünün 6’ncı yıldönümünde Beykoz’da düzenlenen programla anıldı.

Anma programına katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Yazıcıoğlu ülkemize hizmet etmiş, topluma malolmuş bir değerdir’ dedi.

Beykoz Belediyesi, 25 Mart 2009 yılında helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu için anma programı düzenledi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Yazar Lütfü Şehsuvaroğlu, Şair, Yazar ve Oyuncu Ahmet Yenilmez, Kasım Alper Özdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programa katılan davetliler merhum Yazıcıoğlu’nun yaşamına ilişkin konuların yanı sıra Yazıcıoğlu’yla ilgili anılarını paylaştı. Program sonrasında Ahmet Yenilmezin okuduğu şiir katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

“YAZICIOĞLU, TOPLUMA MALOLMUŞ BİR DEĞERDİR”

Beykoz Belediyesi olarak, ülkenin tarihi, siyasi, kültür ve sanat hayatında yer almış değerleri çeşitli etkinliklerle andıklarını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Bugüne kadar merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yanı sıra, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Orhan Veli, Ahmet Mithat Efendi gibi birçok önemli ismi anmak için doğum ya da vefat yıldönümlerinde programlar düzenliyoruz. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu da, siyasi tarihimizde yer edinmiş, topluma mal olmuş, ülkemize hizmet etmiş bir değerdir. Allah mekanını cennet etsin” diye konuştu.

“HER GEÇEN GÜN, MUHSİN BAŞKANIN YOKLUĞUNU DERİNDEN HİSSETTİRMEKTE”

Merhum Yazıcıoğlu’nun anma programında bulunmanın kendisini çok duygulandırdığını belirten Şair, Yazar ve Oyuncu Ahmet Yenilmez, “ Sadece bu gün değil 6 senedir bizim her gecemiz anlamlı. Ülkemiz adına anlamlı, insanlık adına anlamlı bu tabi bazılarına abartı olarak gelebilir ama her geçen gün, her geçen saat, her geçen hafta, ay, yıl merhum Muhsin Başkan’ın yokluğunu çok daha derinden hissettirmekte. Çünkü Muhsin Yazıcıoğlu bu milletin vicdanının sesiydi, yani onu en güzel ifade edecek kelime Anadolu insanının dili, dini, ırkı ne olursa olsun Anadolu coğrafyasında yaşayan her bir ferdin vicdanının sesiydi. O önceliklerini ve ideolojisini politik ikballer peşine takıp politik netice beklemedi. Evet bir siyaset adamıydı bir fikir adamıydı ama her şeyden önce dediğim gibi mazlum, mağdur onun ifadesiyle vergide ve askerlikte akla gelen Anadolu insanının vicdanının sesiydi. Mekanı cennet olsun” diye konuştu.

“ŞAHADETİNİN NETLEŞTİRİLEMEMESİ ÇOK ACI BİR DURUM”

Ahmet Yenilmez, “Sadece onun gönüldaşları sadece onun partisinin mensupları değil bütün insanlık, bütün ülkemizdeki insanlar hala net bir şekilde şahadetinin gönlümüz onun şehit olduğuna inanıyor ve diliyor. Şahadetinin netleştirilmemiş olması hala bu kadar tartışılıyor olması çok acı bir durum. Onun uzun bir süre hizmetinde bulunmuş çok güzel bir sözü var devleti için canından, malından, sevdiklerinden her an gözünü kırpmadan vazgeçmeyi göze alabilecek yürekte bir insan. Allah mekanını cennet etsin” diye konuştu.

Haber Merkezi

A2 ehliyetli motorcu aranıyor
Önceki A2 ehliyetli motorcu aranıyor
Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Sonraki Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Yorumlar (2 Yorum)

BBP BEYKOZ (9 yıl önce)

HABERİNİZDE YER ALMAYAN BASIN BİLDİRİMİZ... Değerli Basın Mensupları; Bilindiği üzere Beykoz Belediyesiyle geçtiğimiz haftalarda Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu anma programı ile ilgili polemik yaşadık. Yaklaşık iki ay evvel aynı içerikte bir program için salon tahsis istememize rağmen bize salonda başka programlar olduğu söylenmişti. Buna rağmen Beykoz Belediyesi tarafından rahmetlinin dava arkadaşları olan BBP İlçe Teşkilatımıza ve ailesine bir davet ya da haber verilmeden bir program tertip edilmiştir. Bu konudaki görüşlerimizi Beykoz kamuoyuyla daha evvel sizler vasıtasıyla paylaşmıştık. Gelinen noktada görüyoruz ki söz konusu program Beykoz Belediyesi tarafından iptal edilmemiştir. Rahmetlinin vefatından itibaren geçen 6 yıl içerisinde bu suikastın aydınlatılması ile ilgili kılını kıpırdatmayan AKP iktidarının ve 6 yıldır Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili hiçbir program yapmayan Beykoz Belediyesinin bu tavrını samimiyetsiz buluyoruz. 7 Haziran seçimlerine yaklaşık 2 ay kala yapılan bu hareketi seçimlere yönelik bir oy devşirme olayı olarak görüyor ve demokratik haklarımızı kullanarak yapılan her türlü tahriklere rağmen, sağduyulu şekilde hiçbir taşkınlık ve provokasyona mahal vermeden protesto ediyor ve Beykoz Belediyesinin nezaketsiz tavrını kınıyoruz. BBP Beykoz İlçe Teşkilatı

ali kemal giritli (9 yıl önce)

haberde Alperenlerin dışarıda yaptıkları tepki ve basın açıklamalarını dile getirmemişsiniz.Katılımcılardan Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın arkadaşı Lütfü Şehsevuroğlu katılmadığı halde programda var gibi göstermenizde enterasan.Lütfü bey katılmayarak Alperenlere destek vermiştir. ayrıca olay çıkmaması için salonun yarısının da görevli sivil polis olduğunu niye yazmadınız.

Yorum Yaz