Beykoz Medipol’de 6G çalıştayı

  • 0
  • 6507
Beykoz Medipol’de 6G çalıştayı

Medipol Üniversitesi Kavacık Kampüsünde yapılan teknoloji çalıştayında çalışmaları süren 5G'nin ardından hızlı bir şekilde 6G’ye geçilmesi gerektiği vurgulandı.

Kamu, üniversite ve endüstriden katılımcıların yer aldığı çalıştayda küreselleşmeye büyük etkisi olan haberleşme teknolojileri masaya yatırıldı.

“Haberleşme Teknolojileri ve Uygulamaları Çalıştayı”, Medipol Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin organizasyonuyla Beykoz Kavacık Güney Kampüsü’nde yapıldı.

Kamu, üniversite ve endüstriden katılımcıların yer aldığı çalıştayda küreselleşmeye büyük etkisi olan haberleşme teknolojileri masaya yatırıldı. Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Arslan’ın açılış konuşmasını yaptığı çalıştayda; Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı C. Sami Tüfekçi, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Orkun Hasekioğlu ve BTK Teknik Düzenlemeler Dairesi Başkanı Ramazan Yılmaz’ın da aralarında olduğu isimler konuşmacı olarak yer aldı. 

TÜBİTAK, SSM, BTK’dan temsilcilerin yanı sıra ülkemizde haberleşme alanında çalışan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’un da aralarında operatörler; Aselsan, Argela, Netaş, Ericsson, TAI, Savronik ve Ctech’in de aralarında olduğu üreticiler ile üniversitelerden akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı çalıştayda, 6G çalışmalarının temelleri atıldı. 2 farklı panelin de yapıldığı çalıştayda öğrenci posterleri de sunuldu.

Haber Merkezi

 

Beykoz Vakfı'ndan sosyal dayanışma atağı
Önceki Beykoz Vakfı'ndan sosyal dayanışma atağı
Millet İttifakı adayımı açıklıyorum
Sonraki Millet İttifakı adayımı açıklıyorum