Beykoz Meclisine yeni AK Partili Meclis Üyesi

  • 07.09.2020 15:23
  • Güncelleme: 07.09.2020 15:24
  • Okunma: 6069 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediye Meclisi, 2020 yılının Eylül ayı olağan toplantısıyla yeni dönem çalışmalarına başladı.
Beykoz Meclisine yeni AK Partili Meclis Üyesi

Başkanvekili Gaye Zayıf'ın başkanlığında toplanan meclise Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da katıldı.

Geçtiğimiz aylarda geçirdiği trafik kazasının ardından hayatını kaybeden Meclis Üyesi Mehmet Temel'in yerine yedek listede yer alan Kezban Vural ilk kez meclise katıldı.

Mehmet Temel'in yerine Kezban Vural

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Kezban Vural, "Katar'da teknik ofis şefi olarak 8 aydır çalışıyorum. Doğduğum ve büyüdüğüm Beykoz için elimizden geleni yapacağım" dedi.

Temel Karadeniz, Gümüşsuyu Restoran'daki fiyatların yüksek olmasından, Necmettin Erbakan Kültür Merkezinin depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılacağı söylentilerinin ne aşamada olduğu ve Kavacık'ta Millet Kıraathanesi yapılacağı söylenen yapının akıbetinin ne olacağını sordu.

Gündem dışı konuşmalar sırasında söz alan Cemal Sataloğlu, başkanlık makamınca yayınlanması için 3 sözlü soru önergesi verdi.

Sataloğlu, "Dnc medya yayıncılık ve bilişim hizmetleri AŞ. İsimli faaliyet konusu reklam ajanslığı olan bir şirkettir. Hangi kriterleri dikkate alarak, 4734 sayılı kanunun 21/b maddesine göre yapmış olduğu ihale için ilgili firmadan teklif almış ve sözleşme imzalamıştır? 21 günlük bir şirketin hangi teknik ve mali verileri yeterli görülmüştür? 2020/160933 sayılı ihalede ödenen toplam hakkediş tutarı ne kadardır?" dedi.

Ayrıca Sataloğlu, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfının reklam çalışmalarından reklam vergisi alınmadığını dile getirerek, "İdare, Kavacık Mahallesi okul caddesindeki ilgili vakfın kullanmış olduğu alan için ilan ve reklam vergisi tahsilatını hangi kanuna istinaden yapmamıştır? Görevini yerine getirmeyen kamu görevlileri hakkında hangi işlem yapılmıştır? Tahsil edilemeyen tutar ne kadardır?" sorularını sordu.

CHP'li Meclis Üyesi Sataloğlu'nun soruları oy birliğiyle cevaplanmak üzere başkanlık makamına havale edildi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da mecliste gündemdeki bazı konulara değinmek üzere söz aldı.

Aydın, "Beykoz'un çözülmesi gereken önemli meselesi imar meselesi. Mülkiyetle ilgili ya kök tapu da ya da mahkemeler var. İmar konusu bizim elimizde, kişisel kanaatim bu meselenin çözülmesini istiyor. 7 Yaşındaki çocuktan dedelerimize kadar herkes sokakta imar soruyor. Bizde imarın ilgililer tarafından ilk sıraya konulması lazım ama tek meselemiz de bu değil." dedi.

Hayatın yalnızca imardan ibaret olmadığını ve başka işlerle de ilgilenmeleri gerektiğini kaydeden Aydın, "İstanbul'un akciğeri sakın katledilmesin çivi çakılmasın. İçeri de sorun var. Hayatı yasalarla durdurmaya çalışmışız. En ufak bir harekette yeşil Beykoz elden gitti. Yüzde 87'lik kısmi doğal sit. Yapılaşma yok mu? Doğal sitten sonra hiç bir şey yapılmadı mı? Özel ormanda yüzde 6'ya kadar yapılaşma olabilir. Burada yaşayan 250 bin kişinin bu sorunu ne olacak? 40 yıldır yapılmadı mı herkes yaptı." diye konuştu.

Aydın, şunları söyledi:

"Ben Murat Aydın olarak, Cumhur İttifakı grubumuz olarak değil de muhalefet görevini verdiği arkadaşlar planı yapsın. CHP'li arkadaşlarımız gelinsin, ne diyorsanız yoğunluk getirmeyecek şekilde, burası böyle şurası şöyle. O çalışma ortamını da ekranları kameraları koyalım gerekirse o toplantıları canlı yayınlayalım. Bu konuda siyaseti devre dışı bırakalım."

Gündem dışı konuşmaların ardından içerisinde Özel Kalem Müdürlüğüne ait Filistin'in Gazze Belediyesine maddi destek talebinin de olduğu 7 teklif görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi.

Bir sonraki Meclis toplantısı 9 Eylül 2020 Çarşamba günü saat 10.00'da gerçekleştirilecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Meclis, Toplantı

Yorumlar (1 Yorum)

Query (1 yıl önce)

Yine top cevirmeceler. Cikin delikanli gibi biz bu imar sorununu cözemeyecegiz diyinde herkez rahatlasin. Ama eger bizleri bekletip umidimizi kirarak bedavadan arazilerimize konmak istiyorsaniz avucunuzu yalarsiniz. Hee pardon arsa vergisi verdigimiz tarlalarimiz... haram zikkim olsun haksiz alinan paralar

Yorum Yaz