Beykoz Meclisi yeni döneme tartışmalı başladı

  • 06.09.2021 21:41
  • Güncelleme: 06.09.2021 22:28
  • Okunma: 2919 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meclisi, Eylül ayı çalışmalarına karşılıklı tartışmalarla başladı.
Beykoz Meclisi yeni döneme tartışmalı başladı

Beykoz Belediye Meclisi, 2. Başkanvekili İbrahim Özdemir'in başkanlığında toplanarak Eylül ayı çalışmalarını başlattı.

Yaklaşık 2.5 saat süren Eylül ayının ilk oturumu sosyal medyadan canlı olarak yayınlanırken, iktidar ve muhalefet Meclis Üyeleri arasında yaşanan tartışmalar tansiyonun yükselmesine neden oldu.

Koronavirüs ile mücadele tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirilen oturumda Zafer Bayramı, Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü ve yeni eğitim öğretim yılında eğitim camiasına başarı dilekleri iletildi.

Beykoz Belediyesi eylül ayı oturumunu gerçekleştirdi AK Parti ve CHP meclis üyelerinin konuşma yaptığı oturumda zaman zaman gerilime sahne oldu. Yaşanan gerilim CHP ve AK Partili meclis üyelerinin birbirleriyle sözlü tartışma yaşanmasına neden oldu.

Oturumda ilk konuşmayı CHP Meclis Üyesi Süha Pekkip yaptı.

Pekkip, Beykoz'daki insanların problemlerinin konuşulması gerektiğini ifade ederek, "Mahmut Şevket Paşa da bir fırın var üç tane yıkılmış resmi var bende. 2008 yılında köy muhtarlığı tarafından radyan temel atılıyor Beykoz Belediyesi bu fırını yıkıyor. Beykoz da olmayan cinsten bir fırın. Bunun nedeni anlamak istiyorum sağlam bir bina olmasından bahsediyor. İnsanları dinleyin bakın ne söylüyor çevremizde bu kadar çürük bina varken bu fırının yıkılma nedeni nedir? Beykoz Belediyesini kim yönetiyor." dedi.

2021 yılının ilk 6 aylık raporunun gelir ve zarar durumuna değinen CHP'li Meclis Üyesi Sataloğlu, ihale konularının ekonomik tablosuna da değindi.

Sataloğlu, "3 aylık iş makinesi ve araç kiralama gideri 937 milyon lira 186 bin 850 lira Beykoz’un bitki örtüsünün belirlenmesi için Beykoz köylerindeki ilgili personellerin sahada gezip halk ile konuşmasını araştırma yapmasını ve çıkarılacak sonuçların rapor araştırılmasını neden yeterli görmüyorsunuz da mimarlık ve mühendislik fakültesinden yardım alıyorsunuz?" diye konuştu.

AK Partili Meclis Üyesi Engin Yıldız'da Kastamonu'da meydana gelen doğal afette devletin müdahale ve yardımlarını anlatarak bölge halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Beykoz ve İBB Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu, imar planlama yetkisinin İBB'de, nihai kararın Cumhurbaşkanına ait olduğunu hatırlatarak, "İmar planları hakkında başarılı çalışmalar yaşıyoruz. Doğal sit alanı olarak geçen etkilenme bölgelerinin 90 bin 100 bin civarında hemşerimizin yaşadığı alanlar doğal sit alanlı ilgili belediyemizin çalışmaları var." ifadelerini kullandı.

CHP'li Temel Karadeniz, Çavuşbaşı ve Görele Mahallesi'nin planlarına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"İkinci konu Çavuşbaşı ve Görele mahallesinin planları ile ilçeli şunu bilinsin ki CHP olarak planların yapılmasına karşı değiliz. İmar planları bir an önce Beykoz un gündeminden çıksın. Planları yapılma şekilleri ile sorun yaşıyoruzHerkes yüzde yüz başarılı olamayabilir yanlışlar olabilir giderilsin hallolsun çıksın artık. İnsanlar bu nedenle yıllardır seçim malzemesi yapıldı.  Artık imar planları seçim malzemesinden çıksın."

Konuşmasına devam eden Karadeniz, AK Partili meclis üyeleri ile sözlü tartışmaya yaşadı.

AK Partili İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adem Sefer, geçmiş dönemlerde İBB zarara uğratıldıysa mahkeme yolunun açık olduğunu söyledi.

Sefer, şunları söyledi:

"Bundaki önceki İBB yönetimleri görevini kötüye kullanmış İBB yi zarara uğratmışsa mahkemeler orada elinizin altında kağıtlar var tek kelimeyle bunu söylüyorum.Eğer içişleriyle bilgi ve belgeleri kamuoyuyla paylaşırsınız. İs parktanbahsettiniz ben şu bilgilen bahsetmek istiyoruz. 2019 yılı itibariyle İBB 34 milyar 555,59 lira zarar ettiğini açıklamış kendi İBB ’nin sitesindekileri söylüyorum" dedi.

Sefer, geride bırakılan Malazgirt ve Zafer Bayramını tebrik etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Meclis, Toplantı

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz