Beykoz Meclisi, sel baskınını konuştu

  • 0
  • 8631
Beykoz Meclisi, sel baskınını konuştu
Beykoz Meclisi, sel baskınını konuştu
Beykoz Meclisi, sel baskınını konuştu
Beykoz Meclisi, sel baskınını konuştu
Beykoz Meclisi, sel baskınını konuştu
Beykoz Meclisi, sel baskınını konuştu
Beykoz Meclisi, sel baskınını konuştu

Beykoz Belediyesi Meclisi Ekim ayı çalışmalarına başladı. Meclis, ilk oturumda yoğun yağışlar dolaysıyla ilçede meydana gelen sel baskını görüştü.

Beykoz’da Elmalı, Örnekköy, Çengeldere ve Mahmutşevketpaşa’da büyük maddi zarara yol açan sel felaketi için sahada hasar tespit çalışmaları sürerken belediye meclisi yaraları sarmak için yapılacak çalışmaları görüştü.

Çelikbilek’ten Uysal ve Şenocak’a teşekkür

Genel kurulda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Tüm hemşerilerimize geçmiş olsun diyorum. Büyükşehir Belediyesi, belediyemiz, İSKİ, itfaiye ve tüm ekipler hep birlikte sahadaydık, selden etkilenen yerleri ziyaret ettik,  gece geç saatlere kadar yapabileceklerimizi görüştük. İBB Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve AK Parti İl Başkanımız Bayram Şenocak arayarak yaşanan olayın takipçisi olduklarını ifade ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Selden etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız. Belediyemiz ve devletimizin desteğinin yanı sıra ilçe sakinlerimizin dayanışmasıyla vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidererek bu sıkıntıyı hep birlikte aşacağız.” dedi.   

AK Parti Meclis üyesi Engin Yıldız ise İSKİ Genel Müdürlüğü tarafından ilçedeki derelerin temizlik ve bakımlarının ivedilikle yapılacağını ifade etti.

CHP Meclis üyesi Cavit Gül ile Gülay Demirel tüm ilçe sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletti ve sel mağdurlarına yönelik yardım kampanyasını da içeren önerilerini dile getirdi.

Sel baskınlarıyla ilgili değerlendirmelerin ardından aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek ilgili komisyonlara havalesi yapıldı.

Teklifler:

1-2019 Mali Yılı Gelir ve Giderini kapsayan Bütçe tasarısı hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na,

2-2019 Mali Yılı İdari Performans Programı hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi. oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na,

3-Sokak isim değişikliği hakkındaki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi oy birliğiyle Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Komisyonuna,

Gündemde olmayan müdürlük teklifleri:

Beykoz Genelinde Spor Sahaları Yapımı II. Etap yapım işi ihalesi hakkındaki Park ve Bahçeler Müdürlüğünün teklifi, oy birliğiyle Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı, bütçe çalışmaları takvimini belirlemek üzere 5 Ekim 2018 Cuma günü yapılacak.

Haber Merkezi

Görele Belediye Başkanı, Beykoz’a teşekkür etti
Önceki Görele Belediye Başkanı, Beykoz’a teşekkür etti
Başkan Okur, çok istedik ama olmadı
Sonraki Başkan Okur, çok istedik ama olmadı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz