Son Dakika

Beykoz Meclisi'nin karne notu yükselecek!

  • 0
  • 7377
Beykoz Meclisi'nin karne notu yükselecek!
Beykoz Meclisi'nin karne notu yükselecek!
Beykoz Meclisi'nin karne notu yükselecek!
Beykoz Meclisi'nin karne notu yükselecek!
Beykoz Meclisi'nin karne notu yükselecek!
Beykoz Meclisi'nin karne notu yükselecek!
Beykoz Meclisi'nin karne notu yükselecek!
Beykoz Meclisi'nin karne notu yükselecek!
Beykoz Meclisi'nin karne notu yükselecek!
Beykoz Meclisi'nin karne notu yükselecek!

Beykoz Belediye Meclisi'nin 2016 yılı görüşmeleri, yeni yıla dair güzel temennilerle başladı.Beykoz Belediye Meclisi'nin 2016 yılı görüşmeleri, yeni yıla dair güzel temennilerle başladı.

Beykoz Belediye Meclisi'nin Ocak Olağan görüşmeleri, yeni yıla dair sıcak ve samimi temennilerle dolu mesajlar ve bir seçimle başladı. Oturuma Başkanlık eden Yücel Çelikbilek ile birlikte CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel, yeni yıla dair umut dolu mesajlar paylaştı. Görünen o ki, Beykoz Belediye Meclisi 2016 yılında AK Partili ve CHP'li üyeleriyle bu yıl, geçen yıllara oranla daha fazla çalışacak. Hararetli tartışmalarda geçen yıllarda yapılan yanlışlardan ders çıkartılmasının umut edildiği yeni yılda, Beykoz'da yaşayan 250 bin vatandaş lehine kararlar almanın dışında bir siyasetin benimsenmemesi bekleniyor. Özellikle tapu sorunu gibi Boğaziçi öngörünümü gibi konularda 2016'da Meclis karne notunun yükselmesi hedefleniyor. Öte yandan Denetim Komisyonu'na AK Parti'den Emin Yavuz ve Şahin Emanet ile CHP'den Aydın Düzgün'ün seçilmesiyle birlikte, geçen yıl 2015'te alınan Meclis Kararları da yeniden gözden geçirilecek.

Ocak Ayı Olağan toplantısı, önceki toplantılarda da olduğu gibi açılış ve yoklama ile başladı. Gündem dışı söz alan CHP'li Meclis Üyeleri'nden Grup Başkanvekili Gülay Demirel, yeni yıla dair umut dolu mesajları kamuoyuyla paylaşırken, bir diğer CHP'li Meclis Üyesi Deniz Yıldız, Sarıkamış Harekâtı’nın 101. yıldönümüne dair anma mesajı verdi ve ilçedeki kar yağışında yaşanan sorunlardan bahsetti. Özellikle kapalı olan yolların açılması konusunda bu yıl birçok sıkıntı yaşandığına dikkat çeken Meclis Üyesi Deniz Yıldız, gelecekte bu eksiklerin azalması yönünde temennilerini iletti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise kafile henüz Sarıkamış'ta iken Dost Beykoz'un da haberleştirdiği ve Beykoz Belediyesi'nin desteklediği geziyi anımsattı ve Deniz Yıldız'ın duygu ve düşüncelerini paylaştığını aktardı. İlçede gerçekleştirilen karla kaplı yolları açma konusuna da değinen Başkan Çelikbilek, şunları söyledi:

Başkan Çelikbilek: “Beykoz’daki hiçbir hastamızı kar yağışında mağdur etmedik!”

"Bizim Belediye olarak geçen yıl satın aldığımız 5 kar küreme aracımızla yaptığımız çalışmaya İBB de destek verdi ve ilçedeki ana arter yollarının tuzlanması işlemi sorunsuz gerçekleşti. Bu konuda en iyi çalışan Belediyelerden birisi de Beykoz Belediyesi'dir. İhtiyaç olduğu söylenen hemen her noktaya müdahalede bulunduk. Ancak vatandaşlarımız da biraz lükse kaçmaya başladılar. Yine şunu söylemeliyim ki, Beykoz'daki hiçbir hastamız evinde kalmadı. Hastalarımızın tespitini yapan ekiplerimiz, tüm hastalarımızın bulunduğu yolları açtılar. Hastaneye gidecek olan herkesin sokaklarını açtık biz... Bu kadar çok sokağı olan ve büyüklük açısından da dezavantajlı olan ilçede eğer 2-3 tane sokağı da açamadıysak, görülmemeli diye düşünüyorum. Gönül isterdi ki, hepsini açalım."

Konuşmanın ardından gündeme geçildi ve Denetim Komisyonu üyelerinin seçilmesinin peşi sıra şu teklifler, ilgili müdürlüklere görüşülmek üzere gönderildi:

1- Türkiye Kızılay Derneği tarafından Türkiye Belediyeler Birliği'ne iletilen yazı gereği Suriye'den ülkemize göç eden vatandaşlara yapılacak yardım talebi...

2- Sokak ismi düzeltilmesi...

3- TFF adına Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği ile yapılacak olan protokol...

4- Görev ve çalışma yönetmeliği...

5- Ücret tarifeleri...

6- Sözleşmeli personel alımı...

Haber Merkezi

Başkan'dan tam destek! Devreye girdi...
Önceki Başkan'dan tam destek! Devreye girdi...
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz