Son Dakika

Beykoz Meclisi'nde Neşeli Günler

  • 0
  • 14885
Beykoz Meclisi'nde Neşeli Günler
Beykoz Meclisi'nde Neşeli Günler
Beykoz Meclisi'nde Neşeli Günler
Beykoz Meclisi'nde Neşeli Günler
Beykoz Meclisi'nde Neşeli Günler
Beykoz Meclisi'nde Neşeli Günler
Beykoz Meclisi'nde Neşeli Günler
Beykoz Meclisi'nde Neşeli Günler
Beykoz Meclisi'nde Neşeli Günler
Beykoz Meclisi'nde Neşeli Günler
Beykoz Meclisi'nde Neşeli Günler
Beykoz Meclisi'nde Neşeli Günler

Beykoz Belediye Meclisi'nin AK Partili ve CHP'li Üyeleri, Şubat ayının son toplantısında kahkahalara boğuldu.

Beykoz Belediye Meclisi'nin AK Partili ve CHP'li Üyeleri, Şubat ayının son toplantısında kahkahalara boğuldu.

Beykoz Belediye Meclisi'nin Şubat ayı 3. ve son birleşimi, şu an hayatta olmayan Adile Naşit ile Münir Özkul'un başrollerini paylaştığı ve 'Ziya' rolüyle ise Şener Şen'in yıldızlaştığı 1978 yapımı Türk filmi Neşeli Günler'i hatırlattı. Meclis'in AK Partili ve CHP'li Üyeleri, uzun zamandır olmadığı kadar neşeli ve kahkaha dolu bir gün geçirdi. Toplantının sonunda ise Şubat ayı 2. birleşimde komisyonlara gönderilip rapor olarak dönen teklif maddelerinin tümü oy birliğiyle kabul edildi. Komisyonlardan gelen 6 rapordan yalnızca Beykoz Paşabahçe Mahallesi'ndeki taşınmazın satışı konusunda CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel'den bir açıklama geldi. Gülay Demirel, komisyonun CHP'li üyesi ve Meclis'e geldiğinde de yine CHP Grubu olarak bu tür raporlara 'Evet' dediklerini hatırlattı ancak ekledi:

"Biz onay veriyoruz ancak bu konuda mağdur olan ve bekleyen çok sayıda vatandaşımız var. Biz, gerekirse toplu olarak bir çalışma yapılmasını istiyoruz".

Şubat olağan toplantılarının sonuncusu olan 3. birleşim, Beykoz Belediye ve Meclis Başkanı Yücel Çelikbilek'in idaresinde, açılış, yoklama ve bir önceki tutanağın onaylanmasıyla başladı. Gündem dışı söz almak isteyen olup olmadığı sorulduğunda ise CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel söz istedi ve şunları söyledi:

"Ben bugün burada sizlerle güzel bir şeyi paylaşmak istiyorum. Anadoluhisarı 1913 Spor Kulübümüzün şampiyonluğunu kutlamak istiyorum. Böyle gergin ve kendimizi kötü hissettiğimiz, her gün bir şehit haberinin geldiği ortamda küçük de olsa bu mutlulukları dile getirmek gerekiyor. Buna ihtiyacımız var diye düşünüyorum ve hepsini gönülden kutluyoruz."

Bunun üzerine "İyi de daha baraj maçları vardı..." diyerek itirazda bulunan Yücel Çelikbilek, konuşmasının devamında şunları kaydetti:

Başkan Yücel Çelikbilek: "Kim Daha Beykozludur, diye bir yarışma yapalım..."

"Siz de haklısınız U-13, U-15, U-21... O kadar doldu ki... Hepsini takip etmek mümkün olmuyor. Bir bakıyorum, 20 küsur tane takım var. Her biri bir şey yapmış. Şimdi birisini tebrik ediyorlar. 'Niye ediyorsunuz?' diyoruz... '11 tane gol attılar' diyorlar. Sanki kalede kimse yok... Kalede Aydın (Düzgün) bile olsa bu kadar golü yemezdi. Ama yemiş takım, ne yapacaksın?

Beykoz'un kalecisi vardı: Aydın... Bilen var mı? (CHP Grubu'ndan Cavit Gül ve Hakkı Emanet, bildiklerini söylüyor, el kaldırıyorlar). Nihat vardı, bizim 1. kalecimiz... Ondan sonra iyi bir kaleciydi... Nihat nereye gitmişti bilen var mı? (İçeriden birkaç kişi aynı anda Galatasaray diye bağırıyor). Evet, Galatasaray'a gitmişti. Nihat'ın soyadı neydi? (CHP Grubu'ndan Ersoy yanıtı geliyor). Nihat Akbaş, Nihat Akbaş... Yani bu konuda, Beykozluluk konusunda herkesle yarışmaya varız! Gerekirse, özel bir yarışma da düzenleyelim: 'Kim Daha Beykozludur?' diye, bu yarışmayı yapalım..."

‘Başkan Yücel Çelikbilek, Rum uyruklu bir Beykozlu vatandaşı, duyarlılığı dolayısıyla övdü!’

Yücel Çelikbilek'in konuşmasının ardından yeniden söz alan CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel, "Sayın Başkanım, şunu da eklemek istiyorum. Beykoz'da kötü alışkanlıklardan, uyuşturucudan uzakta durmaları açısından bu 20'den fazla spor kulübümüzün yararlı olduğunu düşünüyorum ve onlarla da gurur duymamız gerektiğini ifade etmek istiyorum" diyerek, görüşlerini ifade etti. Bunun üzerine ise Başkan Yücel Çelikbilek, "Doğrudur... Biraz önce grup toplantısında bir Beykozlu vatandaştan bahsettik. Bu vatandaşımız 80 yaşında bir Beykozlu... Rum uyruklu bir vatandaşımız... Adam bir haslet geliştirmiş; kendi mahallesinde yaşayan insanlardan kim vefat ederse, onun haberini alıyor ve kesin olarak onun cenazesine katılıyor. Aranızda böyle bir Beykozlu var mı? Mahallesindeki ölenleri takip eden, bir tanesini bile kaçırmayan-etmeyen... Ben yapamıyorum. Tümüyle Beykoz benim mahallem olduğu için o şansım yok benim... Tatlı bir insan ve biz onu özel bir Beykozlu olarak görüyoruz" diyerek, düşüncelerini özetledi.

Yücel Çelikbilek ve Gülay Demirel arasında geçen konuşmaların ardından, Meclis'te hazır bulunan Üyelerin tamamını kahkahalara boğan dakikalar başladı. Önce söz alan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediyespor Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, Meclis Üyeleri'ne sitem eden bir konuşma yaptı ve şöyle dedi:

Muharrem Kaşıtoğlu: “Bugün final günümüz ancak 3 gündür devam eden turnuvaya hiçbir Meclis Üyesi gelmedi”

"Başkanım, gençlere ve spora destek verilmesi konusu açılınca söz almak istedim. Biz Beykoz Belediyespor olarak bu konuda gerçekten sessiz bir devrim yapıyoruz Beykoz'da... Mesela, şu ana kadar hiçbir Meclis Üyesi arkadaşımız gelmedi ama 5 gündür Şahin Köktürk Spor Salonu'nda Minikler Hentbol Turnuvası düzenleniyor. Toplamda 6 kulübümüz katılıyor ve yine tamamı minik çocuklarımızdan oluşuyor. Bugün 6'lı turnuvada final günü..."

Bu sırada Başkan Yücel Çelikbilek, Kaşıtoğlu'nun sözlerinin arasında "Arkadaşlarımızın haberleri yoksa nasıl gelecekler ki?" demesi üzerine, olanlar oldu. CHP sıralarından Aydın Düzgün, oturduğu yerden ayağa fırlayarak, Başkan Çelikbilek'e "Yaşa Başkan... Ağzına sağlık... Benim ağzımdan aldınız lafı..." diyerek destek verdi. Bu sırada AK Parti sıraları başta olmak üzere herkes gülmeye başladı. Ardından Başkan Yücel Çelikbilek, "Doğruya doğru, eğriye eğri kardeşim..." deyince, Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, "Namazda gözü olmayanın, ezanda kulağı olmaz, bu bir..." diye söze başladı... Muharrem Kaşıtoğlu, herkesi gülme krizine sokan konuşmasını şöyle tamamladı:

Muharrem Kaşıtoğlu: “Astırdığımız pankartları Metin Şentürk bile görmüştür!”

"İkincisi Başkanım... Bu turnuvayla ilgili yaptığımız tanıtımları, özellikle astırdığımız pankartları Metin Şentürk bile görmüştür... O kadar diyeyim..."

Özellikle Metin Şentürk vurgusu tüm salonu kahkahayla güldürdü. Görme engelli olan ancak bundan dolayı rahatsızlık duymamasıyla, 'şaka kaldıran yapıda' olmasıyla tanınan Metin Şentürk için Başkan Yücel Çelikbilek, "Metin Bey'in tabi cevap hakkı var da... Metin Bey, gönül gözüyle görüyor" demekle yetindi.

Tam da bu sırada, yani AK Partili ve CHP'li Meclis Üyelerinin kahkahayla güldüğü dakikalarda, arka sıralarda söz isteyen CHP'li Süleyman Kılıç, "Sayın Başkanım, arkadaşımız muhalefeti kaale almıyorsa biz nasıl izleyeceğiz?" dedi. Ancak bu sözleri söylerken biraz 'şiveli' konuşan CHP'li Süleyman Kılıç'ın dedikleri pek anlaşılmadı. Bunun üzerine ise hemen ön sırasında oturan bir diğer CHP'li Aydın Düzgün, "Türkçe'ye çevirebilirim..." dedi. İşte bu dakikadan sonra Meclis Salonu kahkahadan kırıldı-geçti.

Yeniden konuşmaya başlayan Yücel Çelikbilek ise hentbolda 400, voleybolda 300 ve atletizmde seçmelerde toplam 80 gencin Beykoz Belediyespor bünyesinde çalışmasının önemine işaret etti. Başkan ayrıca, Alibahadır Köyü Mesire Alanı'nın projesinin bir bölümünün tamamlandığını dile getirdi ve buranın kısa süre sonra tamamlanarak, Beykoz Okçuluk Kulübü yararına hizmet vereceğini söyledi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ayrıca Beykoz'daki Sultan Süleyman Kent Ormanı'nda da haftada yaklaşık 250 öğrenciyi kampa alarak, ilçedeki tüm gençlerin sosyalleşmesi için çabalayacaklarını kaydetti.

'Kapatılan Küçüksu Plajı, yeniden gündeme geldi'

Bu sırada söz alan CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel, Belediye'nin güzel davranışlarını her zaman övdüklerini ve muhalefette olmalarına rağmen gurur duyduklarını çünkü bu konuda zaman zaman katkı da verdiklerini kaydetti. Bir süre önce kapatılan Küçüksu Plajı'na da konuşmasında yer veren Gülay Demirel, plajın yeniden hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi ve konunun İBB Meclisi'ndeki CHP'liler tarafından dile getirilmesinin öneminden bahsetti. Başkan Yücel Çelikbilek ise Riva ve Poyraz Plajları'nın belki başka plajların da açılmasının planlandığını ancak Küçüksu Plajı'nın açılmasının mümkün görünmediğini söyledi. Başkan Çelikbilek ayrıca Küçüksu Plajı'nın açılması halinde kendisinin bundan dolayı bir rahatsızlık duymayacağının da altını çizdi.

Başkan Çelikbilek'ten söz isteyen CHP'li Hakkı Emanet ise Küçüksu Plajı'nda hatıraları olduğunu kaydederek, "İBB Başkanı'nın 'Burada anılarım var' diyerek açılışını yaptığı Küçüksu Plajı'nın yeniden açılması için birlikte çalışmalıyız" dedi. Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise söz konusu yerin Milli Saraylar mülkü olduğunu ifade ederek, bunun mümkün olmayacağını vurguladı.

‘Meclis’e komisyonlardan gelen 6 rapor da oybirliğiyle kabul edildi’

Gündeme geçildiği sırada CHP Grubu, Gümüşsuyu Mahallesi'nde eski adıyla Eskigün Çıkmazı ve yeni adıyla da Sarkaç Sokak'ta toprak kayma riski bulunduğunu dile getiren bir yazılı teklifi Meclis'e sundu. Oy birliğiyle teklif Başkanlık Makamına havale edildi.

Öte yandan gelen 6 rapor da yine onaylandı. Onaylanan raporlar ise şunlardan oluştu:

1. Sokak ismi verilmesi hakkındaki rapor

2. İstanbul Kalkınma Ajansı destekli Akıllı Atık Yönetim Sistemi kurulumuna dair rapor

3. Paşabahçe'de yer alan taşınmazın satışı hakkındaki rapor

4. Fas'a düzenlenecek inceleme ve araştırma gezisinin yapılabilirliğine dair rapor.

5. Ücret tarifeleri hakkında rapor

6. Göksu'daki kapalı Pazar alanının yanında bulunan parka Ozan Murat Çobaoğlu adı verilmesine dair rapor.

Haber Merkezi

AK Parti Beykoz'dan suç duyurusu
Önceki AK Parti Beykoz'dan suç duyurusu
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz